DOMAĆI ZADATAK TOKOM LETA: Literarni konkurs Turističke organizacije Novog Sada
TURISTIČKA organizacija Novog Sada danas je raspisala nagradni literarni konkurs, "Novi Sad - harmonija koja inspiriše - zapisi i doživljaji Novog Sada“, namerena da i putem zaljubljenika u pisanu reč promoviše grad podno Petrovaradinske tvrđave kao turističke destinacije.
Foto: Novosti arhiva
Po rečima Tihane Putin, analitičara za promociju turističke ponude, konkurs je otvoren do 1. septembra, tako da zainteresovani imaju čitavo leto na raspolaganju a stručni žiri će izabrati pet najboljih radova i proglasiti pobednike 26. septembra, na Evropski dan jezika.
- Učesnici imaju slobodu da, u skladu sa temom, izraze ideje i ispolje kreativnost i pošalju radove na konkurstons@gmail.com - kaže Putinova.
- Mogu učestvovati fizička lica starija od 18 godina, iz zemlje i inostranstva, priče moraju biti napisane na srpskom jeziku, ćiriličnim ili latiničnim pismom, isključivo o gradu Novom Sadu sa okolinom kao i Sremski Karlovci i Fruška gora a učešće na konkursu je besplatno. Pripremili smo lepe nagrade.
Preporučujemo
„DVANAESTICA“ MENjA TRASU: Zbog radova na izgradnji kablovskog voda u Novom Sadu
31. 05. 2021. u 09:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)