HRVAT UDARIO RAMPU SRBINU: Đere od gotovog napravio veresiju

19. 07. 2022. u 14:11

LASLO Đere poražen je od Hrvata Borne Ćorića na startu turnira u Hamburgu koji se igra u ATP 500 seriji.

ХРВАТ УДАРИО РАМПУ СРБИНУ: Ђере од готовог направио вересију

M. Vukadinović

Đere je odlično otvorio meč, uzeo prvi set rezultatom 6:1, ali nije uspeo da privede meč kraju u drugom setu.

Srpski teniser je napravio brejk i poveo sa 4:2, ali se Ćorić vratio u set, izborio igranje taj-brejka, u kojem je bio bolji rezultatom 7:4.

Jedini brejk u trećem setu viđen je u četvrtom gemu, a napravio ga je hrvatski teniser, koji je osvojio taj deo igre sa 6:3 i plasirao se u drugo kolo.

Meč je trajao dva sata i 32 minuta. Ovo je bio treći međusobni duel srpskog i hrvatskog tenisera, a prvi trijumf Ćorića, koji je trenutno 183. na ATP listi.

Na turniru u Hamburgu igra i Filip Krajinović, a njegov protivnik u prvom kolu je Argentinac Sebastijan Baez.

ATP turnir u Hamburgu je iz kategorije 500, igra se na šljaci, a ukupan nagradni fond je 1.770.865 evra.

BONUS VIDEO:  BEKERA ŽENE KOŠTALE GLAVE: Posle bankrota, preti mu sedam godina robije