MEĐEDOVIĆ FURIOZNO DO PRVE TITULE: Srpski teniser za 49 minuta počistio protivnika u finalu

O. M.

03. 07. 2022. u 15:40

NAJBOLjI mladi teniser Srbije Hamad Međedović osvojio je prvu ATP titulu u karijeri.

МЕЂЕДОВИЋ ФУРИОЗНО ДО ПРВЕ ТИТУЛЕ: Српски тенисер за 49 минута почистио противника у финалу

On je u nemačkom Ludenšajdu stigao do pehara savladavši u finalu kineskog tenisera Žižen Žanga sa 2:0, po setovima 6:1 i 6:2, za samo 49 minuta igre.

Hamad je na putu do totule u nemačkom gradu eliminisao Marka Čekinata koji je trenutno 166. igrač sveta ali je pre samo četiri godine pobedio Novaka Đokovića na Rolan Garosu.

Mladi Novopazarac, koji trenutno radi pod trenerskom palicom bivšeg Dejvis kup reprezentativca Srbije Ilije Bozoljca, ove godine već je osvojio tri titule na Aj-Ti-Ef turnirima, a posle trijumfa u Ludenšajdu popraviće plasman za 133 mesta i od ponedeljka će biti 262. igrač sveta.

BONUS VIDEO - Poruka rumunske teniserke čitaocima "Novosti"