LAJOVIĆ, NAŽALOST, NIJE USPEO: Baez bolji u prvom kolu Rolan Garosa

DUŠAN Lajović, 66. na ATP listi, nije uspeo u prvom kolu Rolan Garosa da savlada Argentinca Sebastjana Baeza. U četiri seta, bio je bolji 38. igrač sveta, koji je trijumfovao rezultatom 6:3, 3:6, 6:4, 6:3.

ЛАЈОВИЋ, НАЖАЛОСТ, НИЈЕ УСПЕО: Баез бољи у првом колу Ролан Гароса

Odigrali su njih dvojica samo dvadeseta minuta meča, a onda su se obistinile meteorološke najave. Stuštio se pljusak, a svi susreti su prekinuti.

Po povratku na teren, posle više od dva sata pauze, Baezu je pošlo za rukom ono što Lajoviću nije pre pauze (imao je naš teniser čak šest brejk lopti!), oduzeo servis srpskom teniseru i tu razliku sačuvao do kraja seta koji je trajao 38 minuta.

U drugoj deonici, u kojoj je Argentinac osvojio samo dva servis-gema, stvari su se mnogo bolje odvijale.

Tendencija se nastavila i u trećem setu. Duci je prvi napravio razliku i poveo sa 3:1. Izjednačio je Baez, pa poveo sa 4:3. Iskioristio je potom 21-godišnji Argentinac i set loptu pogođenom linijom na servis Srbina.

U četvrtom, Baez je preuzeo inicijativu i poveo sa 4:1, imao i brejk loptu, ali je ipak sve bilo rešeno sa 6:3.

BONUS VIDEO: Novak Đoković nije među troje tenisera s najvećom zaradom u 2021.