NADAL JE URADIO SVOJE: Čeka se Đoković za novi teniski klasik
RAFAEL Nadal plasirao se u polufinale Rolan Garosa pošto je pobedio Dijega Švarcmana sa 6:3, 4:6, 6:4, 6:0 i tako nastavio da hita ka novoj tituli.
FOTO: AP
Ipak, posao u polufinalu bi mogao da mu bude najteži mogući. Španac bi trebalo da odmeri snage sa Novakom Đokovićem, ukoliko Srbin pobedi Matea Beretinija (sreda, 20 sati).
To će biti 58. orkšaj teniskih genijalaca i novi klasik dvojice igrača koji su pomerili granice "belog sporta".
Biće to njigov deveti duel na Rolan Garosu i "bik sa Majorke" na svojoj omiljenoj podlozi vodi sa 7:1. Takođe, taj meč se može smatrati finalom pre finala, a baš u meču za trofej su prošle godine igrali Nadal i Đoković kada je Španac slavio sa ubedljivih 3:0. Možda bi ovaj enenutalni polufinalni duel mogao da bude prilika da se svetski broj jedan revanšira velikom rivalu.
Kada je ovaj meč u pitanju Švarcman je odigrao odlična tri seta, ali je u četvrtom totalno pao i omogućio Rafi da lako privede duel kraju posle dva sata i 47 minuta igre.
Treba reći da je osvajač 13. trofeja na pariskom grend slemu zaključno sa finišom trećeg seta osvojio devet vezanih gemova.
Argentinac je odigrao dobar turnir, stigao do četvrtfinala, ali preko nadahnutog Nadala nije mogao.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
"SADA MOŽEŠ DA PLAČEŠ": Hit snimak - Goran Ivanišević u "ratu" sa bebom (VIDEO)
09. 06. 2021. u 13:10
NOĆ ODLUKUE NA "RAJKU": Može li Zvezda da dovrši posao protiv Lila?
SRPSKI šampion večeras brani gol prednosti protiv Lila u revanš utakmici plej-ofa za osminu finala Lige šampiona (18.45). Zvezda je bila bolji rival na prvom susretu, ali ne sme se opustiti i mora odigrati novu sjajnu utakmicu kako bi se prošla dalje i tako zakazala obračun sa Lionom/Aston vilom.
26. 02. 2026. u 07:00
PREDRAG MIJATOVIĆ OSTAO U ŠOKU NA SEDNICI UPRAVE FK PARTIZAN! Posle derbija, na važnu temu - jedini digao ruku "za", svi ostali - ODBILI!
Najnovije vesti vezane za FK Partizan svakako nisu onakve kakve bi "grobari" želeli.
26. 02. 2026. u 13:10
JEDINA FOTKA DEKIJA I TRUDNE NOVINARKE: Nije rođena u Srbiji, podariće mu 5. dete - mlađa od njega 8 godina (FOTO)
ANITA Bojanić je supruga Dejana Stankovića, koja će mu uskoro podariti drugo dete, a treneru Crvene Zvezde će to biti peto dete s obzirom da iz prvog braka ima trojicu sinova Stefana, Filipa i Aleksandra.
26. 02. 2026. u 16:48
Komentari (0)