RAFA RUTINSKI: Nadal bez izgubljenog seta u osmini finala, Nori samo na momente blistao

05. 06. 2021. u 18:24

TREĆI teniser sveta Rafael Nadal nastavio je pohod na 14. pehar u Rolan Garosu pošto je u tri seta savladao Britanca Kameruna Norija u tri seta, 6:3, 6:3 i 6:3. Mreč je trajao dva sata i osam minuta.

РАФА РУТИНСКИ:  Надал без изгубљеног сета у осмини финала, Нори само на моменте блистао

Nije imao problema bik sa Maljorke protiv 45. igrača sveta, ali rezultat ipak može a zavara pošto je Nori u nekoliko gemova pokazao dobar tenis , a u drugom setu čak imao i dva brejka prednosti.

Rafa je tada prebacio u višu brzinu i preokrenuo osvojivši pet uzastopnih gemova. Tako je Španac ostao bez izgubljenog seta, a taj skor na RG ove godine ima još samo Novak Đoković koji je pre ovog meča savladao Barankisa.

Još jednom je zube pokazao krajem trećeg seta Nori, kada je spasao meč loptu, ali tada je već bilo jasno da Rafa ide u osminu finala.

Tamo će za protivnika imati Janika Sinera, koji je dobio Mikaela Imera sa 6:1, 7:5, 6:3.