"POGLAVICE" MOGU I U GOSTIMA: Kanzas siti pod vođstvom Mahomsa prvi put slavio van svog terena u NFL plej-ofu
BAFALO tuguje, Kanzas slavi. U divizionoj rundi NFL šampionata "poglavice" su na vrućem terenu uspele da slave protiv Bilsa (27:24). Time se ekipa dvostrukog prvaka i MVP lige Patrika Mahomsa rekordni šesti put zaredom plasirana u finale konferencije, gde će naredne sedmice igrati protiv Baltimora.
Foto Profimedia
U sedam godina dosad velike karijere vođa napada Kanzasa, Mahoms, koji nikada sa svojim timom nije igrao van svog terena u plej-ofu, uspeo je da ućutka sve kritičare i ostvari vredan trijumf.
- Pre svega, ambijent je bio sjajan, zaista sam uživao. Cele nedelje se pričalo o tome da ćemo gostovati, da moramo da se dokažemo i da pokažemo da možemo da pobeđujemo i van svog terena. Volim da igram na svom terenu, bili smo sami protiv svih, ponosan sam na ekipu, svi smo bili kao jedan, što se videlo na terenu - rekao je Partik, kojeg su navijači gađali grudvama snega po završetku meča dok je pokušavao da slavi sa malobrojnim navijačima Kanzasa na tribinama.
Na tribinama Tejlor Svift
VEROVATNO najveća pevačka zvezda današnjice Tejlor Svift ponovo je sa tribina bodrila svog dragog Trevisa Kelsija, igrača Kanzas sitija. U loži, osim nje, društvo joj je pravio i njegov brat Džejson, doskorašnji igrač Filadelfije, koji je najavio odlazak u penziju, kao i supruga Partika Mahomsa Britni.
Uvertira u meč je ponovo bila zanimljiva, kao i prošle nedelje, jer je u državi Njujork u gradu u blizini Nijagarinih vodopada probleme pravila snežna mećava. Navijači su ponovo pozvani da očiste sneg, uz nadoknadu od 20 dolara po satu. Na kraju, em' su promorzli, em' su treću godinu morali da tuguju i gledaju kako im mrski rival gasi snove o tituli.
Kanzas će se u nedelju sastati sa Baltimorom, koji je nešto ranije nadjačao Teksas (34:10), takođe na gostujućem terenu.
- Nemaju mana, potrebno će biti da pružimo najbolji otpor. Finale konferencije je uvek veliki meč, spremni smo za izazov - zaključio je Mahoms.
U drugoj utakmici Detroit je vratio vreme unazad i preko Tampa Beja stigao do finala konferencije prvi put još od 1992. godine, a na putu ka prvom Superbolu (11. februar u Las Vegasu) stajaće im San Francisko, koji je bio bolji od Grin Beja (24:21).
Preporučujemo
VELEOBRT! Hrvati koji su mučki napali Srbe za 4500 evra pušteni iz zatvora
24. 02. 2026. u 06:01
SADA JE SVE OTKRIVENO! Evo zbog čega je Srbija igrala protiv Albanije u Leskovcu
24. 02. 2026. u 05:48
KERIK JE PREPORODIO JUNAJTED: Mančester ima priliku da se učvrsti na četvrtom mestu, ali "karamele" se neće predati bez borbe
VAŽAN ponedeljak u Premijer ligi donosi duel na "Hil Dikinson" stadionu gde Everton želi da po prvi put posle sezone 2013/14 upiše dve pobede nad razizgranim Mančester junajtedom u istom šampionatu.
23. 02. 2026. u 08:00
RUSI SE OVOME NISU NADALI: Pola Rusije besno zbog onog što se desilo u Beogradu (VIDEO)
Najnovije vesti vezane za Rusiju - vezane su i za Beograd, Srbiju.
23. 02. 2026. u 20:02
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (1)