POHVALA ZA SRBIJU U LOZANI: Održan Izvršni odbor školskog sporta
SVETSKA federacija školskog sporta održala je prvi Izvršni odbor u 2024. godini. Lokacija je bila Lozana i to prelepe prostorije Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK).
FOTO: ISF
Srbija i u ovoj velikoj organizaciji ima predstavnika. Član IO ISF je Željko Tanasković, predsednik Saveza za školski sport Srbije.
FOTO: ISF
Predsednik MOK Tomas Bah je pozdravio prisutne, poželevši još više uspeha u organizaciji školskih sportskih takmičenja.
- Za nas je svakako najznačajnija vest da je potvrđena organizacija Svetskog prvenstva za srednjoškolce u odbojci. Beograd će biti, znaju to svi, sjajan domaćin. Srbija je pohvaljena kao dobar domaćin takmičenja koja je organizovala prethodnih godina. Takođe smo uz još nekoliko država istaknuti kao aktivna zemlja u nastupima na školskim takmičenjima. Ove godine nam predstoji najveće školsko takmičenje Gimnazijada, a domaćin će biti Bahrein. Kina će raditi SP u fudbalu, a Makao u košarci - istakao je Željko Tanasković.
BONUS VIDEO: ZVEZDA POČELA PRIPREME: Vladan Milojević odradio prvi trening po povratku u klub
Preporučujemo
KAKAV ŽREB! Novak Đoković saznao ko mu sve stoji na putu do titule na Australijan openu
11. 01. 2024. u 07:09
ĐOKOVIĆ JURIŠA NA NOVU TITULU: Poznato kad Novak igra prvi meč na Australijan openu
11. 01. 2024. u 13:02
NESTVARNI NIKOLA JOKIĆ: Ono što Srbin radi ne može niko drugi na planeti!
NEVEROVATNU sezonu igra najbolji košarkaš današnjice, a novo sjajno izdanje očekujemo na večerašnjem meču Nagetsa i Maveriksa koji se sastaju u "Amerikan erlajns centru" dva sata posle ponoći.
23. 12. 2025. u 14:30
"RUSKA ZASTAVA TAMO MORA DA BUDE!" Vladimir Putin izdao naređenje
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je prošla kroz mnoge međunarodne sankcije, od kojih je veći deo njih i dalje na snazi. Jedna zajednička stvar za one koje se tiču sporta je - zabrana isticanja ruske zastave. A to ruski predsednik Vladimir Putin ne gleda blagonaklono.
24. 12. 2025. u 19:50
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)