JOŠ JEDNA POBEDA DO EP: Rukometašice savladale Tursku na gostovanju

S. K.

20. 04. 2022. u 19:50

PRECRTANA je Turska, ostao je Island. Rukometašice su u petom kolu kvalifikacione grupe 6 za odlazak na EP u Sloveniji, S. Makedoniji i Crnoj Gori u Kastamonu opravdale ulogu favorita protiv motivisanog domaćina - 36:30 (17:16).

ЈОШ ЈЕДНА ПОБЕДА ДО ЕП: Рукометашице савладале Турску на гостовању

Naše dame odlučujući meč igraju u subotu (18.00) u Zrenjaninu sa Islandom, koji je sinoć igrao sa Švedskom.

Predvođene raspoloženom Sanjom Radosavljević, Srpkinje su otpor agresivnih i na momente preoštrih Turkinja slomile u nastavku, kada su serijom 5:0 stekle nedostižnih 26:19. Inače, u prvom delu se vodila izjednačena borba, a domaće igračice su u jednom trenutku povele sa 14:12. Srećom, naše nisu dozvolile senzaciju.

Turska - Srbija 30:36 (16:17)

DVORANA: Kastamonu Merkez spor. Gledalaca: 3.500. Sudije: Andorka i Huker (Mađarska). Isključenja: Turska 14, Srbija 6 minuta. Sedmerci: Turska 4 (3), Srbija 6 (5).

TURSKA: Goker (6 odbrana), Karadžam 2, Sandžak 5, Ozbulok 2, Akalin, Iskit 6, Akgin Gotekpe 2, Turkoglu 1, Jilmaz, Sahin 3 (3), Iskenderoglu 1, Sakičan, Džaliskan 4, Demirčelen 3, Sarikaja 1, Durdu (11 odbrana).
SRBIJA: Risović (6 odbrana), Radosavljević 10, Trifunović, Vukajlović 2, Marija Agbaba 2, Jelena Agbaba, Janjušević 4, Kojić 3, Radojević 4 (2), Kovačević 3, Stamenić, Lovrić 2, Bojičić, Stoiljković 5 (3), Petrović, Graovac 1 (3 odbrane).