OVAKO JE HAMILTON IZGUBIO TITULU: Pogledajte poslednji krug koji je izmenio istoriju Formule 1 (VIDEO)

12. 12. 2021. u 17:31

Vozač Red Bula Maks Ferstapen osvojio je titulu šampiona Formule 1 trijumfom na Velikoj nagradi Abu Dabija, poslednjoj trci sezone, preticanjem Luisa Hamiltona u poslednjem krugu.

ОВАКО ЈЕ ХАМИЛТОН ИЗГУБИО ТИТУЛУ: Погледајте последњи круг који је изменио историју Формуле 1 (ВИДЕО)

Tanjug/AP

Ferstapen je sezonu završio sa 395,5 bodova, osam više od Hamiltona, koji je bio na sigurnom putu do osme titule do šest krugova pre kraja, kada je na stazu izašlo bezbednosno vozilo jer je Nikolas Latifi udario u zid.

Usledila je kontroverzna odluka direkcije trke da na stazu pošalje bezbednosno vozilo, a ne da prekine trku, kao što je bio slučaj u sličnim situacijama ove sezone.

Posle toga je odlučeno da se vozači koji imaju krug zaostatka ne vrate u isti krug, da bi se to poništilo pred poslednji krug, u kojem je holandski automobilista uspeo da pretekne sedmostrukog svetskog šampiona i osvoji titulu.

A kako je izgledalo u posleednjem krugu u Abu Dabiju, krugu koji je promenio istoriju Formule 1 možete videti u prilogu ispod.