SVETSKI ŠAMPION NE IDE U TOKIO: Brejzerova noćna mora u Judžinu

22. 06. 2021. u 11:28

SVETSKI šampion na 800 metara, američki atletičar Donovan Brejzer ostao je bez nastupa na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto je na američkim kvalifikacijama u Judžinu zauzeo poslednje mesto.

СВЕТСКИ ШАМПИОН НЕ ИДЕ У ТОКИО: Брејзерова ноћна мора у Јуџину

On je trku završio sa čak četiri sekunde zaostatka za pobednikom Klejtonom Marfijem (1:43,17), osvajačem bronzane medalje sa Igara u Rio de Žaneiru.

Ovo je drugi put da svetski prvak iz Dohe ostaje bez plasmana na Olimpijske igre, pošto je u kvalifikacijama za Rio bio tek 19.

Bez plasmana u Tokio ostala je i Dženi Simpson, bivša svetska prvakinja i osvajačica bronze na 1.500 metara u Riju. Ona je u kvalifikacijama zauzela deseto mesto.