ŠPANIJA ZAVIJENA U CRNO! Legendarni olimpijac umro na prvi dan Olimpijskih igara

Čuveni španski olimpijac Marijano Haro preminuo je ovog jutra u 84. godini života, javljaju tamošnji mediji. U pitanju je čuveni atletičar i zvezda iz 60-ih i 70-ih godina

ШПАНИЈА ЗАВИЈЕНА У ЦРНО! Легендарни олимпијац умро на први дан Олимпијских игара

Foto: Pixabay

On je na Olimpijskim igrama u minhenu 1972. godine zauzeo četvrto mesto i tako zamalo ostao bez medalje, a bio je vlasnik i brojnih nacionalnih rekorda.

Takmičio se u disciplinama 5.000 i 10.000 metara i bio je osvajač srebrnih medalja na Svetskom prvenstvu u krosu 1972, 1973, 1974 i 1975. godine.

Nakon atletske karijere bavio se politikom, a ostaće upamćen po svojim dostignućima.

OGROMNO OBEZBEĐENjE: Policija na sve strane u Parizu pred otvaranje Olimpijskih igara 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (1)