PARTIZAN VEZAO ČETVRTU POBEDU: Crno-beli razbili FMP, odličan meč Trifunovića

08. 04. 2021. u 17:45

KOŠARKAŠI Partizana ubedljivo su savladali FMP sa 97:74 u odloženoj utakmici 16. kola ABA lige.

ПАРТИЗАН ВЕЗАО ЧЕТВРТУ ПОБЕДУ: Црно-бели разбили ФМП, одличан меч Трифуновића

Podigli su formu crno-beli i to je evidentno. Utakmica u Hali sportova "Ranko Žeravica" nije bila rezultatski neizvesna, pošto su izabranici Aleksandra Matovića od samog starta nametnuli žestok ritam na oba kraja terena.

Već posle 20 minuta igre Partizan je imao 22 poena prednosti - 49:27 i bilo je jasno da će drugo poluvreme biti samo formalnost.

Nije se mnogo toga promenilo ni u drugom delu, crno-beli se nisu opuštali i upisalo četvrti vezani trijumf u ABA ligi.

Briljirao je Trifunović, posebno u šutu za tri poena - 6/8, za dva i sa linije penala je bio nepogrešiv (1/1, 2/2).

Najefinakasniji u pobedničkom timu bio je pomenuti Uroš Trifunović sa 22 poena, pratio ga je Rašon Tomas sa 14. Na drugoj strani najbolji je bio Marko Pecarski sa 16 poena, dok je Nemanja Nenadić meč završio sa 13.

Učinak crno-belih posle ovog meča 11-13, a FMP-a 9-15.