ABA LIGA: Cibona sigurna protiv FMP na otvaranju 9. kola

04. 12. 2020. u 22:37

KOŠARKAŠI Cibone savladali su u Zagrebu ekipu FMP-a, u prvom meču devetog kola ABA lige sa 93:80 tako stigli do treće pobede u sezoni.

АБА ЛИГА: Цибона сигурна против ФМП на отварању 9. кола

Gosti iz Beograda bolje su počeli utakmicu i posle uveodnih 10 minuta imali prednost. Međutim, Vukovi su u drugoj četvrtini uspeli da odigraju mnogo bolje i do poluvremena obezbede pet poena prednosti (53:48).

U nastavku je Cibona uspešno čuvala prednost, da bi u poslednjoj četvrtini i definitivno rešila pitanje pobednika.

Najefikasniji u redovima Cibone i na čitavom meču bio je Ivan Novačić sa 28 poena, dok je je Filip Bundović postigao 20.

Kod FMP-a je Okben Ulubaj postigao 16, a Nemanja Nenandić 15 poena, dok su po 14 postigli Stefan Lazarević i Sava Lešić.