KK PARTIZAN GA PREDSTAVIO KAO VELIKO POJAČANJE: Potom je odustao od košarke i zaigrao fudbal
NAVIJAČI Partizana sećaju se izvesnog Toma Vilsona koji je 2017. godine u "Pionir" stigao kao veliko pojačanje pred novu sezonu.
FOTO: KK Partizan
Vilson je predstavljen kao košarkaš koji je Americi ubacio 23 poena u mladim selekcijama Australije. Ipak, Beograd je brzo napustio.
"Ja nisam bio kada je potpisao. Prvo moramo da vidimo u kakvom je stanju. Kod mene samo jaki prolaze, oni koji su zanimljivi za klub i rezultata koje možemo da ostvarimo. Meni neiskusan stranac ne treba", rekao je tada Muta Nikolić, trener Partizana.
Kasnije se Vilson vratio u domovinu gde je zaigrao za Sidnej Kingse, da bi u Martu 2019. godine debitovao u prvom timu.
To ipak nije zadovoljilo njegove apetite, odlučio je da se odrekne košarke i zaigra fudbal.
"Doneo sam odluku znajući da se neću vraćati košarci. Ja sam fudbaler", rekao je Tom Vilson.
Godinu i po dana nakon njegove odluke da promeni sport i da zaigra australijski fudbal (sport koji se igra na ovalnom terenu i ima elemente ragbija), došao je i do statusa prvotimca.
Naime, nakon što je njegov klub Kolingvud ostao bez nekoliko igrača (jedan od najboljih Tom Langdon je iznenada završio karijeru), Tom Vilson je neko ko je priključen najjačem timu za novu sezonu iz kategorije B.
Preporučujemo
DOBIJA SAIGRAČA IZ CEDEVITE: Džok Lendejl ide u klub koji nikada ne biste pogodili
01. 12. 2020. u 12:12
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
CEO TENIS U ŠOKU: Čuvena teniserka ugradila veštačke grudi, a onda je otkriveno i ovo! (FOTO)
Najnovije vesti iz tenisa su prilično neverovatne.
07. 12. 2025. u 13:43
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)