KALINIĆ ODLIČAN U PORAZU VALENSIJE: Žalgiris je kaznena ekspedicija!

29. 10. 2020. u 22:19 >> 22:52

KALINIĆ odličan u porazu Valensije, CSKA "zacelio rane" posle šokantnog poraza od Zvezde, Žalgiris je savladao Asvel 74:83. Fenerbahče našeg Igora Kokoškova savladao je Makabi 65:75.

КАЛИНИЋ ОДЛИЧАН У ПОРАЗУ ВАЛЕНСИЈЕ: Жалгирис је казнена експедиција!

Košarkaši CSKA iz Moskve pobedili su Valensiju u šestom kolu Evrolige kao domaćini sa 84:75

Veoma dobru partiju odigrao je Nikola Kalinić, koji je sa 15 poena bio najbolji u redovima Valensije, ali se protiv raspoloženih Vila Klajburna i Majka Džejmsa nije moglo.

Klajburn je imao 15, Džejms 17 poena, Darun Hilijard je imao 12, Joanes Vojtman 11, a Toko Šengelija deset. Nikola Milutinov je za 25 minuta ubacio samo tri uz osam skokova.

Litvanski šampion produžio je trijumfalni niz na evroligaškim gostovanjima, jer se u četvrtak izvukao iz teške situacije i u Francuskoj ostvario četvrtu pobedu na strani u isto toliko mečeva.

Iako je domaćin igrao bez petorice igrača, u prvom delu je postigao 50 poena i imao dvocifrenu prednost (23:11, 23:13, pa 39:26). Ipak, sve se to dogodilo pre pauze, nakon koje su gosti izašli na teren mnogo fokusiraniji.

Žalgiris je "ukrotio" napade domaćih, ubedljivo rešio u svoju korist drugi meča i imao apsolutnog lidera u odličnom Marijusu Grigonisu, koji je odigrao partiju karijere u Evroligi i postigao 25 poena, uz šut iz igre 8/14.

Na čelu sa njim, Litvanci su "vezali" još jednu pobedu u gostima, jer su prethodno van svoje dvorane redom pobeđivali i Olimpijakos, Himki i Crvenu zvezdu. Na tom talasu, ekipa Martina Šilera je i postala lider tabele Evrolige.

Najefikasniji u Asvelu bio je Kaudi sa 18, 17 poena ubacio je Nabhse.

Grigonis je u Žalgirisu ubacio 25, Lekavičijus 13, a Vokap 11 poena.

Izabranici Igora Kokoškova su u trećem duelu savladali Makabi na gostovanju u Izraelu.

Loše je turski tim otvorio meč, nakon 10 minuta bilo je 22:18, a na poluvremenu je "ponos Izraela" imao poen prednosti.

Probudili su se igrači Fenera u drugom poluvremenu, a ponajviše zahvaljujući dobroj igri u poslednjoj deonici koju su dobili 11:19 slavili su puleni Igora Kokoškova.

U redovima domaćina 23 poena postigao je Skoti Vilbekin, Ante Žižić je ubacio 11, poen manje dodao je Kris Džons.

Muhamed Ali je kod Turaka bio najefikasniji sa 17, 13 je dodao Nando De Kolo, a 11 Džarel Edi.