GORDIĆ UŠAO U ISTORIJU ABA LIGE: Nakon sinoćnje utakmice plej Partizana neprikosnoven na Jadranu!
BOSANSKI reprezentativac i košarkaš Partizana Nemanja Gordić upisao se zlatnim slovima u istoriju ABA lige!
FOTO: KK Partizan
U iznenađujućem porazu od Borca iz Čačka (78:87) Gordić je upisao 13 poena, a na taj način postao je najbolji strelac svih vremena na Jadranu.
Gordić je do sada postigao 2.855 poena, sedam više od nekadašnjeg košarkaša Cibone Marina Rozića.
Priliku da dodatno popravi svoj učinak imaće naredne subote kada Partizan u 2. kolu ABA lige dočekuje Budućnost.
Gordić je od 2005. do 2010. godine nosio dres upravo podgoričkog tima. Potom je igrao u Lotomatici, ukrajinskom Azovmašu, te u Partizanu, nastupao je još za Igokeu i Cedevitu pre nego što se vratio u Partizan.
Pratite "Novosti sport" na Fejsbuku
Preporučujemo
NI KOŠARKAŠI NISU SLAVILI: Podvig Borca u "Hali sportova", Čačani nadigrali crno-bele
03. 10. 2020. u 22:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DOŠAO JE I TAJ DAN: Saša Zverev osvaja prvi grend slem u karijeri!
VERUJEMO u nemačkog tenisera koji će od 15 časova imati priliku da na "Filip Šatrijeu" protiv Flavija Kobolija osvoji svoj prvi grend slem u karijeri.
07. 06. 2026. u 07:30
RUSIJA JE PONIŽENA! Evo šta se desilo tokom finala Rolan Garosa 2026!
Najnovije vesti iz tenisa su obradovale Rusiju, ali u isti mah - i mnoge Ruse razbesnele.
07. 06. 2026. u 13:00
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)