GLORIJA KUP: Crvena zvezda ubedljiva na startu
KOŠARKAŠI Crvene zvezde su ubedljivo pobedili Turk Telekom na startu Glorija kupa – 83:54 (19:14, 28:17, 16:11, 20:12) koji se igra u Antaliji.
FOTO: KK Crvena zvezda
Crveno-beli su odigrali izuzetno čvrstu utakmicu u kojoj su praktično vodili od samog početka do kraja, a u listu strelaca nisu se upisali samo Lazić i Uskoković (Volden nije igrao zbog lakše povrede skočnog zgloba).
Najefikasniji u timu Crvene zvezde bili su Džordan Lojd i Dejan Davidovac sa po 17 poena. Istakao se Duop Rit sa 13 poena i deset skokova, dok su po devet poena imali Lengston Hol i Ognjen Dobrić.
Aleksa Radanov je ubacio šest, Ognjen Kuzmić i Boriša Simanić po četiri, a Marko Simonović i Marko Jagodić-Kuridža po dva.
Crveno-beli su za dva poena šutirali 35-19 (54 posto), za tri poena 30-10, a u segment u kome su potpuno nadigrali rivala (koji je ove godine oformio izuzeetno jak sastav) bili su skokovi 47-31 za crveno-bele.
Zvezda će naredni meč igrati u petak od 19.30 prema ranije utvrđenom rasporedu protiv pobednika meča broj 2 na kupu a to je Karšijaka, koja je prethodno savladala Fenerbahče.
Pratite "Novosti sport" na Fejsbuku
Preporučujemo
ZVEZDA PUŠTA U PRODAJU SEZONSKE ULAZNICE: Od srede na Malom Kalemegdanu
08. 09. 2020. u 15:04
ZVEZDIN ULOG U BUDUĆNOST: Dobrić i Davidovac produžili ugovore do 2022. godine
08. 09. 2020. u 12:26
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako. A najnovija vest - obradovala je ruskog predsednika, Vladimira Putina, jer se njegov omiljeni sport vraća na velika, međunarodna vrata, sa sve ruskim obeležjima.
08. 12. 2025. u 15:15
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)