OVDE ĆE IGRATI SRBIJA: "Novosti" prve zavirile u dvoranu gde smo već pisali istoriju (VIDEO)
NA istom mestu gde se pre skoro pola veka održao jedan od najčuvenijih boks mečeva između Muhameda Alija i Džoa Frejzera naslovljen poetičnim imenom ”Triler u Manili”, košarkaši Srbije će odigrati tri utakmice prve faze Svetskog prvenstva. „Araneta Koloseum arena” biće poprište mečeva u kojima će se „orlovi” sastati sa Kinom (subota, 14.00), Portorikom (ponedeljak, 14.00) i Južnim Sudanom (sreda, 10.00).
Foto: G. Kelić
Specijalni izveštač Novosti iz Manile
„Novosti” su imale čast da budu među prvima koji su zavirili u dvoranu i „osetili parket” pre zvaničnih utakmica. I sa sigurnošću mogu da tvrde da je sve spremno za start. Organizatori su se potrudili da halu otvorenu davne 1960. godine dobrano „picnu”. Tribine kapaciteta 15.000 sedećih mesta su renovirane, postavljen je veliki video-bim na centru, a novo ruho dobili su pres-centar i medijska tribina.
Posebnu zanimljivost predstavlja natpis koji se nalazi pod svodovima arene, podsećajući na legendarni boks meč koji je do danas ostao znak raspoznavanja čitave Manile u sportskim okvirima. Čuvaju Filipinci sećanje na mnoge stvari, a posebno na one koje se tiču košarke i boksa – dva najpopularnija sporta u zemlji.
Za razliku od „Filipino arene” i „Mall od Asia arene”, gde će se takođe igrati prvenstvene utakmice, „Araneta Koloseum” sem što je oblog oblika i kao takva podseća na poznati amfiteatar u Rimu, gotovo ničim ne daje nagoveštaj da se radi o sportskoj dvorani. Smeštena u urbanom distriktu prekoputa od pijace i pritom stopljena unutar megalomanskog tržnog centra, arena poseduje hiljadu ulaza i načina pristupa.
Sem okršaja između Alija i Frejzera koji se odigrao prvog oktobra 1975. godine, ista dvorana je bila i domaćin prošlog košarkaškog planetarnog šampionata koji se 1978. održao na Filipinima i na kojem se naša zemlja okitila zlatnom medaljom.
Ovog puta će pak ugostiti reprezentacije samo tokom prve i druge faze, dok su eliminacione utakmice rezervisane isključivo za „Mall of Asia” arenu.
Ali i pored toga bi svakako vredelo da naši momci napišu još jednu lepu uspomenu u dvorani čije zidine sve pamte. Baš kao njihovi prethodnici ili Ali koji je nakon 14 titanskih rundi baš ovde nokautirao svog najvećeg rivala u trećem delu najbrutalnije bokserske trilogije, čime je odbranio titulu šampiona sveta u teškoj kategoriji.
Preporučujemo
"DžABE STE DOŠLI": FIBA kao da ovo poručuje Srbiji pred početak Svetskog prvenstva
23. 08. 2023. u 20:35
BEZ MESTA U REPREZENTACIJI, ALI... Bivši košarkaš Zvezde Aleksa Radanov ima novi klub
23. 08. 2023. u 17:23
SPEKTAKL NA "EMIREJTSU": Arsenal bi da napravi ključan korak u borbi za titulu protiv preporođenih "crvenih đavola"
DERBI 23. kola Premijer lige donosi veliki okršaj na "Emirejtsu" gde Arsenal dočekuje Mančester junajted (17.30) u meču koji ima potpuno različitu težinu za dva kluba. Tobdžije jure titulu, dok "crveni đavoli" pokušavaju da uhvate priključak u borbi za Ligu šampiona.
25. 01. 2026. u 07:20
HRVATSKI HULIGANI NAPALI SRBE - DEVET HRVATA ZAVRŠILO U BOLNICI: Detalji tuče navijača u Tuzli
Malme i Crvena zvezda sastali su se u Ligi Evrope, a potom je došlo do tuče navijača u okolini Tuzle, u Bosni i Hercegovini, kada se deo Zvezdinih pristalica iz Republike Srpske avionom vraćao iz Švedske.
25. 01. 2026. u 14:30
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)