VELIKI PODVIG PANTERA: FMP slavio nakon velike drame protiv Cedevita Olimpije

06. 11. 2022. u 21:01

U ŠESTOM kolu ABA lige Cedevita je dočekala FMP Meridian, gosti su priredili veliki podvig slavivši rezultatom 85:90.

ВЕЛИКИ ПОДВИГ ПАНТЕРА: ФМП славио након велике драме против Цедевита Олимпије

Vodila je Cedevita samo u prvoj četvrtini, u kojoj su stigli do četiri poena prednosti, dobili su izabranici Jurice golemca taj period 24:20.

U nastavku se na terenu pitao za sve FMP. Panteri su sredinom perioda došli do vođstva, koje do poluvremena nisu ispuštali. "Zmajčeki" su u nekoliko navrata uspeli da izjednače, više od toga nisu mogli.

Za sve se na terenu pitao gost, koji je treću četvrtinu dobio rezultatom 19:27, treba istaći da su igrači Nenada Stefanovića u završnici dva puta vodili po 15 razlike, a u poslednjih dva minuta ušlo se sa svega četiri poena prednosti.

Ipak "panteri" su prisebnom igrom uspeli da sačuvaju prednost i nakon penal završnice ostanu u suficitu i zasluženo slavili 85:90.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Kevin Jogi Ferel sa 18 poena, isti broj ubacio je Amar Alibegović, a dva manje Džošua Adams. Paulius Valinskas ubacio je u pobedničkom FMP Meridianu 21 poen, jedan manje ubacio je Trent Frejzer