POVREDIO SE LUKA DONČIĆ: Šokantan poraz Slovenije u Minhenu (FOTO)

28. 08. 2022. u 16:40

KOŠARKAŠI Slovenije neočekivano su ubedljivo poraženi u Minhenu od Nemačke rezultatom 90:71. Više od samog poraza brine povreda Luke Dončića.

ПОВРЕДИО СЕ ЛУКА ДОНЧИЋ: Шокантан пораз Словеније у Минхену (ФОТО)

Slovenac je zadobio povredu skočnog zgloba sredinom treće četvrtine meča. On se nakon nekoliko minuta vratio u igru, a Nemci su do kraja treće deonice imali 16 poena prednosti.

Još uvek se ne zna kakav je stepen povrede što će biti utvrđeno nakon meča.

"Zmajčeki" nisu imali snage za preokret u poslednjih 10 minuta, već su Nemci ubedljivo slavili 90:71.

Samo u prvoj deonici gosti su imali prednost i to 17:20, dok je do kraja meča punu kontrolu imao nemački sastav.

Najefikasniji kod domaćina bio je očekivano Denis Šroder koji je postigao 17 poena, jedan manje ubacio je Franc Vagner, dok je 13 dodao Andreas Obst.

Kod Slovenaca najefikasniji bio je upravo Dončić koji je uprkos povredi na terenu proveo 31 minut, On doduše nije imao podršku saigrača jer je uz njega jedino Majk Tobi bio dvocifren.

BONUS VIDEO: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce do najboljeg košarkaša na svetu