SENZACIJA U ISTANBULU: Srpkinje ohladile 10 hiljada Turaka i osvojile Evroligu
Košarkašice Šoprona osvojile su žensku Evroligu pobedom nad Fenerbahčeom u Ulker areni u Istanbulu sa 60:55.
Foto: EPA
Tim iz severnog komšiluka napravio veliko iznenađenje u Istanbulu i pred 10.000 domaćih navijača šokirao favorizovani Fener. Ovo je istorijski uspeh za Šopron koji je postao prvi mađarski klub sa evropskom titulom u košarci.
A titulom prvaka Evrope su se tako okitile i naše reprezentativke Jelena Bruks i Nevena Jovanović.
Jelena je ubacila devet poena favorizovanom Feneru, dok je Nevena imala četiri poena u pobedničkom timu.
Bruks je svom skoru dodala i 11 skokova, pa je bila nadomak dabl-dabl učinka. Imala je i dve asistencije za 38 minuta na terenu.
Francuska internacionalka Gabi Vilijams je bila najefikasnija sa 16 poena, dok je Sofija Fegiverneki imala 12 poena.
Na drugoj strani je razočarana ostao trio Aline Jagupove, Amande Zahui i Oldžaj Čakir Turgut, ali i brojni turski navijači.
Jagupova je imala 13 poena, Zahui 12, a Čakir 11 u poraženom sastavu, koji je od prve četvrtine bio podređen.
BONUS VIDEO - Neobična soba na stadionu u Kataru
Preporučujemo
KO ĆE NA JOKIĆA U PLEJ-OFU? Bjelica sa 12 poena pomogao Voriorsima protiv Sparsa
10. 04. 2022. u 08:46
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ARGENTINA JEDVA PREŽIVELA ZELENORTSKA OSTRVA! "Gaučosi" nakon produžetaka otišli u osminu finala Svetskog prvenstva! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je večeras u Majamiju, posle produžetaka, savladala Zelenortska ostrva rezultatom 3:2.
04. 07. 2026. u 02:46
SENEGAL SE "SAMOUBIO" NA SVETSKOM PRVENSTVU! Belgija nadoknadila dva gola zasotatka, pa u nadoknadi drugog produžetka izborila osminu finala
Fudbaleri Belgije nestvarnim preokretom pobedili su Senegal u šesnaestini finala Mundijala (3:2) i obezbedili meč protiv pobednika meča SAD - Bosna i Hercegovina.
01. 07. 2026. u 22:00
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (1)