SRBIN PROMAŠIO POBEDU: Bogdanoviću uzalud rekord sezone, to je taj Pokuševski (VIDEO)
PLESAO je Bogdan Bogdanović, išao ka svom najboljem učinku od dolaska u NBA, ali nije uspeo da pomeri granicu.
Foto AP
Zaustavljen je na osam poena od rekorda, koji je postavio avgusta 2020. igrajući za Sakramento protiv Nju Orleansa.
Ubacio je tada Pelikansima 35 poena, dok je u noćašnjem duelu sa Čikagom, i pored rekorda sezone, na kraju izašao iz meča kao tragičar.
Bulsi su trijumfovali protiv Atlante rezultatom 112:108 u prvoj utakmici posle Ol-star vikenda. Bogdanović je imao je priliku da sruši favorita, ali je osam sekundi pre kraja promašio trojku preko Nikole Vučevića.
Reprezentativac Srbije je na parketu proveo skoro 38 minuta i za to vreme postigao 27 poena (11/24 iz igre, 5/11 trojke), uz pet skokova i tri asistencije.
Bogdanović je zabeležio i po jednu ukradenu loptu i blokadu, ali nije imao adekvatnu pratnju saigrača – Danilo Galinari dodao je 26 poena, dok je Tre Jang potpuno podbacio i meč završio sa samo 14 (šut iz igre 3/17).
Demar Derozan je očekivano bio najbolji sa 37 poena, šest uhvaćenih lopti i tri uspešna dodavanja, a Zek Lavin je dodao 20.
Bulsi su se popeli na prvo mesto na tabeli Istočne konferencije sa 39 pobeda i 21 porazom, dok su Hoksi deseti sa skorom 28-31.
Odličnu partiju pružio je i Aleksej Pokuševski, koji je lideru Zapadne konferencije Finiksu ubacio 13 poena i imao sedam skokova za 19 minuta, ali to nije bilo dovoljno da Oklahoma izbegne poraz. Sansi su slavili 124:104 i već sada i teoretski Tandere ostavili bez plej-ofa.
Tim iz Arizone je predvodio Devin Buker sa 25 poena i 12 asistencija. Po 21 su ubacili Kameron Džonson i Majkl Bridžs. Pored Pokuševskog, kod Oklahome su se istakli Šaja Gildžers Aleksander (32) i Džoš Gidija (15).
BONUS VIDEO: Zvezda podigla pehar Kupa Srbije
Preporučujemo
NIKOLA JOKIĆ PROSLAVIO ROĐENDAN: Srbina je posebno pogodila jedna pesma (VIDEO)
20. 02. 2022. u 08:21
JUČE SMO PROŠLI! Evo TIP tiketa za sredu
PONOVO su naši tipsteri bili na visini zadatka, u ritmu dočekujemo 2026. godinu!
31. 12. 2025. u 07:00
PAO ALEKSANDAR LUKAŠENKO: Ovo je njegova prva reakcija (VIDEO)
Najnovije vesti iz Belorusije su prilično neočekivane.
30. 12. 2025. u 19:58
KAKO JE ČKALjA DOBIO STAN: Živeo sa porodicom u garsonjeri, a onda je usledila iznenadna poseta u novogodišnjoj noći
LEGENDARNI glumac i jedan od omiljenih komičara bivše Juge, Miodrag Petrović Čkalja zabavljao je generacije gledalaca. "Paja i Jare", "Kamiondžije", "Servisna stanica", "Ljubav na seoski način", Vruć vetar", "Put oko sveta" su samo neka od ostvarenja u kojima je igrao i izazivao kod ljudi jednu od lepših emocija - smeh.
01. 01. 2026. u 12:31
Komentari (0)