PARTIZAN UVEK POBEĐUJE U ISTANBULU: Luda utakmica sa tri produžetka pripala crno-belima

11. 09. 2021. u 18:55

LUDNICA U ISTANBULU! Košarkaši Partizana savladali su Monako, aktuelnog šampiona Evrokupa, posle tri produžetka i više od tri sata igre - 120:114 - i plasirtali se u finale turnira

ПАРТИЗАН УВЕК ПОБЕЂУЈЕ У ИСТАНБУЛУ: Луда утакмица са три продужетка припала црно-белима

Tamo će protivnik izabranicima Željka Obradovića biti bolji iz okršaja Fenerbahčea i Uniksa.

Utakmica je obilovala sa mnogo uzbušenja i preokreta, a crno-beli su uspeli da trijumfu posle velike borbe.

Klujčna bacanja na kraju trećeg produžetka je pogodi Zek Ledej koji je četiri puta bio precizan.

U poslednjoj četvrtini je viđen egal, igralo se tvrdo, sa malim brojem poena, ali prošlosezonski osvajač Evrokupa je uspeo da preokrene u poslednjim trenucima meča posle trojke Motuma i povede sa 84:83, međutim Panter sa linije slobodnih bacanja donosi produžetke 84:84.

U produžecima je viđena prava drama i pregršt atraktivnih poteza u kojima je prednjačio Smailagić koji je briljira i sa distance i ispod koša.

Međutim, odluka o pobedniku nije pala ni posle dva produžetka, u oba je Monako imao šuteve za pobedu, ali moralo je da se odigra dodatnih pet minuta.

Gubio je Partizan, ali trojkama Madara i Pantera dolaze na koš prednosti na dva minuta do kraja, pa bacanjima Miletića na +4.

Posle koša Monaka, Madar novom trojkom šalje Partizan na +5 na minut do kraja.

Na 20 sekundi do kraja Monako smanjuje na poen zaostatka i ušlo se u penal završnicu.

Lidej je pogodio dva penala za +3 na 15 sekundi do kraja. Partizan se odbranio i novim penalima zapečatio utakmicu.