MADRID I ŠPANIJA SU CRVENO-BELI! Suarez je možda prestar za Barselonu, ali nije za titulu šampiona Španije (VIDEO)

22. 05. 2021. u 19:53 >> 20:33

SAMO fudbal može da donese ovakvu dramu! Fudbaleri Atletika iz Madrida 11. put su postali šampioni Španije pošto su u poslednjem kolu La Lige kao gosti savladali Valjadolid sa 2:1, iako su gubili na poluvremenu.

МАДРИД И ШПАНИЈА СУ ЦРВЕНО-БЕЛИ! Суарез је можда престар за Барселону, али није за титулу шампиона Шпаније  (ВИДЕО)

Titulu jorgandžijama doneo je Luis Suarez golom u 67. minutu utakmice. Prethodno je izjednačio Anhel Korea desetak minuta ranije.

Samo nekoliko trenutaka nakon Koreinog gola, Benztema je oveo Real u vođstvo i počelo je slavlje "kraljevića" jer u toj situaciji oni su bili šampioni, ali taj gol je opravdano poništen iz VAR sobe.

Real je nešto kasnije stigao do prednosti protiv Viljareala, ali je tada već i Atletiko vodio 2:1...

Valjadolidu ni pobeda ne bi ništa značila jer je elče savladao Bilbao a Ueska odigrala bez golova sa Valensijom, pa se klub čiji vlasnik je Ronaldo pridružio eibaru u Segundi. Tamo će i Ueska jer bod protiv Valensije nije bio dovoljan.

Urugvajac je na stadion ‘Vanda Metropolitano’ stigao iz Barselone pred početak sezone.

- Barselona me nije cenila, a Atletiko mi je otvorio svoja vrata. Zauvek ću biti zahvalan ovom klubu što mi je ukazao poverenje - rekao je fantastični Urugvajac, ne krijući suze.