PRIMERA JOŠ NIJE DOBILA ŠAMPIONA: Drama u Španiji - Atletiko i Real slavili, Barselona poražena na svom terenu

16. 05. 2021. u 21:08

ŠAMPION Primere biće poznat posle poslednjeg kola, ali najveće šanse da prvi prođe kroz cilj ima Atletiko Madrid.

ПРИМЕРА ЈОШ НИЈЕ ДОБИЛА ШАМПИОНА: Драма у Шпанији - Атлетико и Реал славили, Барселона поражена на свом терену

"Jorgandžije" su slavile protiv Osasune na "Vanda Metropolitanu" sa 2:1 posle preokreta u finišu susreta.

Drhatao je Dijego Simeone na klupi kada je Ante Budimir pogodio za vođstvo gostiju u 75. minutu, svestan da nema puno vremena do kraja.

Ipak, zahvaljujući Renanu Lodiju i Luisu Suarezu domaći su uspeli da preokrenu rezultat i dođu do važne pobede.

Real Madrid je bio prvi na tabeli 20 minuta, pošto je poveo u 68. minutu golom Naća protiv Bilbaa u gostima (1:0 je ujedno bio i konačan rezultat).

U tim trenucima Atletiko je gubio, ali na kraju su izabranici Zinedina Zidana čuli za njih loše vesti.

Barselona je razočarala i ispala iz trke da postane šampiona Španije. Katalonci su na "Kamp Nou" poraženi od Selte sa 2:1.

Domaćin je poveo preko Lionela Mesija u 28. minut. Nedugo potom izjednačenje je doneo Santi Mina. Imali su izabranici Ronalda Kumana više od igre, no na kraju su pognute glave morali da napuste svoju kuću.

Da ionako loše stvari budu još gore za Barselonu pobrionu se Klemen Lengle koji je u 83. minutu dobio drugi žuti karton i domaći su do kraja utakmice igrali sa desetoricom.

Iskoristio je to tim iz Viga i došao do pobede, pošto je Santi Mina drugi put savladao Ter Štegena.

Posel 37. kola Atletiko Madrid je prvi na tabeli sa 83 boda, Real ima dva manje. Treća je Barselona sa 76, a Sevilja četvrta sa 74.

"Jorgandžije" u poslednjem kolu gostuju Valjadolidu koji se bori za opstanak, dok Real dočekuje Viljareal koji juri Ligu Evrope.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 19:44