MILAN PROTUTNJAO TORINOM: "Rosoneri" brojali do sedam, Juventus odneo ceo plen iz Ređo Emilije

12. 05. 2021. u 22:51

FUDBALERI Milana pregazili su Torino u gostima sa 7:0 u 36. kolu Serije A i tako ostali u trci za plasman u Ligu šampiona.

МИЛАН ПРОТУТЊАО ТОРИНОМ: Росонери бројали до седам, Јувентус однео цео плен из Ређо Емилије

Očitali su lekciju fudbalske igre izabranici Stefana Piolija ekipi Davide Nikole, te pokazali da se u finišu sezone nalaze u odličnoj formi.

Zanimljivo je to da je Milan u poslednje dve utakmice u ovom gradu slavio sa ukupnih 10:0, pošto je prethodno pobedio Juventus (3:0).

U prvih 45 minuta viđena su dva pogotka, postigli su ih Teo Ernandez i Frank Kesi koji je bio precizan sa bele tačke.

Nastavak utakmice protekao je u totalnoj dominaciji tima iz "grada mode". Levi bek je uspeo još jednom da se upiše u strelce, a osim njega mrežu golmana Salvatorea Sirigua su tresli i Brahim Dijaz, kao i Ante Rebić koji je postigao het-trik.

Milan je ostao treći na tabeli sa 75 bodova, koliko ima i drugoplasirana Atalanta. Torino je 16. sa 35 bodova i još nije prebrinuo brige oko opstanka u elitnom društvu italijanskog fudbala.

Juventus je ostao u trci za Ligu šampiona, pošto je slavio protiv Sasuola u gostima sa 3:1.

"Stara dama" je uspela da se izdigne posle neuspeha od "rosonera". Ipak, moglo je loše da počne po izabranike Andree Pirla, ali je Domeniko Berardi promašio penal.

RADOST Paulo Dibala proslavlja gol/FOTO: AP/Tanjug

Nakon toga je stigla kazna, a goste je do prednosti doveo Adrijen Rabio u 28. minutu. Juventus je u poslednjem minutu prvog dela susreta udvostručio prednost zahvaljujući Kristijanu Ronaldu.

Neizvesnost u utakmicu je uneo Đakomo Raspadori koji je smanjio rezultat. Ipak, važan trijumf "staroj dami" doneo je Paulo Dibala.

Juventus je i dalje peti na tabeli sa 72 boda, jednim manje od Napolija, a tri od Milana i Atalante.