RUSKI POTEZ SA "ISKANDERIMA" ZAPREPASTIO SVET: Javio se bivši general - "To je apsurdno" (FOTO)
PENZIONISANI finski general-major Harri Ohra-aho, koji je bio i diorektor finske odbrambene obaveštajne agencije, objavio da su Rusi oformili artiljerijsko-raketnu brigada u Republici Kareliji.
Foto MO Rusije
Prema njegovim rečima, ta brigada raspolaže raketnim sistemima Iskander-M, ali ovaj general-major istiće da "to ništa neće promeniti".
- Ako se to obistini, neće ništa promijeniti", napisao je Ohra-aho na društvenoj mreži X. "Kako bilo da bilo, treba se braniti od Iskander projektila - dodao je on, pozivajući se na to da se ti raketni sistemi već nalaze južno od Sankt-Peterburga.
- Apsurdno je raketne sisteme s toliko velikim dometom stavljati blizu (finsko-ruske granice) jer će nam biti lake mete - objasnio je Ohra-aho.
Sari Arho Havren, naučna savetnica u trustu mozgova Rojal junajted servisiz intitjut (RUSI) rekla je da je Finska na ruski potez reagovala "smireno".
"Hari Ohra-aho ima pravo. To neće ništa promeniti. Rusija je i pre mogla na sličan način da napadne Finsku. Ova je objava zamišljena kao poruka i reakcija na članstvo Finske u NATO-u i kao odgovor na proširenje NATO-a", rekla je Sari Arho Havren.
Raketni sistemi Iskander-M imaju domet oko 500 km, a neki vojni stručnjaci navode da mogu dosegnuti čak 700 km.
Iskander-M može da nosi nuklearne bojeve glave od 680 kilograma. Njegove rakete mogu doseći visinu od 48 kilometara i mogu da lete brzinom sedam puta većom od brzine zvuka.
(Jutanji list)
Preporučujemo
RUSIJA SPREMNA DA PROŠIRI VOJNU SARADNjU S IRANOM: Šojgu na sastanku sa iranskim kolegom
26. 04. 2024. u 15:06
POTREBNO JE DA NAĐEMO NAJBOLjA REŠENjA: Putin objasnio šta je najvažnije za blagostanje
26. 04. 2024. u 14:19
"AKO PEKING NE REŠI OVAJ PROBLEM, MI ĆEMO": Blinken o podršci Kine Rusiji
26. 04. 2024. u 13:59
RUSIJA NIKOME U EVROPI NIJE PRETNjA: Peskov - Moraćemo da gradimo nove odnose
26. 04. 2024. u 13:25
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (2)