PARTIZAN POBEDIO "SAMO" 2:0: Crno-bela opsada gola Radničkog, Kojić savladan dva puta

11. 04. 2021. u 18:45 >> 20:58

FUDBALERI Partizana savladali su ekipu niškog Radničkog sa 2:0 u utakmici 31. kola Ling long Super lige Srbije.

ПАРТИЗАН ПОБЕДИО САМО 2:0: Црно-бела опсада гола Радничког, Којић савладан два пута

Strelci za crno-bele bili su Asano u 44. minutu i Holender u 58.

Napadali su crno-beli od starta meča, imali su dosta prilika, ali nagrada stiže tek u 44. minutu. Holender je dobio dobar pas sa leve strane, upao je u gužvu i došlo je do sudara Kojića i Stankovića. Lopta se odbila na potpuno drugu stranu, gde se našao Takuma Asano, koji nije imao težak posao.

Nakon pauze između dva poluvremena, fudbaleri Partizana su nastavili silovito. Samo 13 minuta po nastavku igre, Holender je primio pas od Jojića na ivici šesnaesterca, prošao je jednog igrača Radničkog i zatresao mrežu za 2:0.

PArtizn je ostao drugi sa 12 bodova zaostatka za večitim rivalom. Radnički je 12. sa 38 bodova, samo pet više od crvene zone ispadanja iz Super lige. pod uslovom da opet ne bude nekih promena pa da umesto šest ekpa iz lige ispada manji broj...

KRAJ U HUMSKOJ

85. MINUT - Probao je i Vujačić glavom posle kornera, ali pravo u golmana Radničkog.

80. MINUT - Ponovo Štulić propušta dobru priliku, ovog puta glavom posle centaršuta sa desne strane.

75. MINUT - Preti posle dužeg vremena i Radnički i to preko bivšeg Partizanovog beka Aksentijevića

73. MINUT - Nikola Štulić propušta priliku iz kategorije stopostotnih.

65. MINUT - Iz igre izlaze Holender, Asano i Suma. Do kraja susreta igraće Štulić, Natho i Filip Stevanović.

58. MINUT - HOLENDER UDVOSTRUČUJE PREDNOST PARTIZANA. Jojić je asistirao Holanderu koji se u prijemu oslobodio čuvara i potom pogodio malu mrežu. Lepo je sve to izgledalo.

52. MINUT - Lep napad Partizana. Suma je proigrao Asana, ali je nekako uspeo da interveniše Kojić.

49. MINUT - Opasan prodor Holandera. Uspeo je Miletić da izblokira reprezentativca Mađarske u poslednjem trenutku. Posle kornera dobar pokušaj Igora Vujačića.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

44. MINUT - GOL ZA PARTIZAN. Asanov 17. pogodak u sezoni. Holander je napravio zbrku između golmana i odbrambenog igrača Radničkog. Njih dvojica su se sudarili, deblji kraj izvukao je Kojić, a Asano je pogodio praznu mrežu.

44. MINUT - Ovog puta Asano pronalazi Jovića u izglednoj prilici, ali nema gola.

43. MINUT - Mladi golman Nišlija Kojić spašava još jednom goste posle akcije Jovića i Asana.

35. MINUT - Urošević umesto da zakuca loptu u mrežu prebacuje gol, a lopta je možda ionako bila na putu da uđe u gol posle šuta Asana.

29. MINUT - Neuspeo pokušaj Asana sa distance.

28. MINUT - Partizan ponovo vrši pritisak, odlično je izveo korner Jojić, u nastavku akcije Jović pravi dar-mar po levom krilu, ali nema završnice.

27. MINUT - Šansa za Partizan. Filip Holender sa pet metara posle ubacivanja Takume Asana šutira, a Kojić sprečava gol.

23. MINUT - Velika prilika za Radnički. Napad je krenuo sa polovine gostiju. Kasalica je pobegao Vujačiću po desnom krilu, i uputio upotrebljiv centaršut, ali spetljali su se na kraju napadači crvenih nakon što je Jojić blokirao Đuričkovića.

16. MINUT - Suma predstavlja opasnost po odbranu Radničkog, ali nema raspoložene saigrače.

13. MINUT: Zbog oštrog starta na sredini terena Bojan Ostojić je upisan u beležnicu.

12. MINUT - STATIVA! Igor Vujačić je pogodio stativu posle kornera sa desne strane.

10. MINUT - Hendikep za Radnički pošto je trener Stanković prinuđen da već u desetom minutu izvrši prvu izmenu. Povređenog Trifunovića zamenio je Gavrić.

9. MINUT  - Jojić je pronašao Holendera koji je lepo primio loptu na grudi, ali je loše šutirao.

7. MINUT - Posle kornera koji je sa desne strane izveo Jojić, Ostojić glavom loše šutira i propada još jedna prilika za crno-bele.

4. MINUT - Prva prilika za Partizan, koj je propal jer je Jović dao predug for.

1. MINUT - Izmena u sastavu Partizana u poslednji čas. Umesto Stojkovića među stativama je Popović!

Trener crno-belih Aleksandar Stanojević očekuje da ekipa pokaže karakter posle poraza u večitom derbiju pretnodne srede.

- Posle veoma teške utakmice kakav je derbi i pražnjenja, više psihičkog, nego fizičkog, očekujem da ekipa pokaže mentalitet i karakter protiv Radničkog iz Niša - rekao je Stanojević.

Radnički u meč ulazi sa novim trenerom, četvrtim ove sezone.

- To će nam malo otežati pripremu, ali ništa više od toga. Mi moramo da pobedimo, verujem da će reakcija igrača biti prava, da će pružiti 200 odsto - zaključio je Stanojević.

Partizan - Radnički Niš 2:0

(Asano 44', Holander 58')

PARTIZAN: Popović - Živković, Ostojić, Vujačić, Urošević - Šćekić (od 71. Zdjelar), Jojić, Suma (od 63. Natho) - Asano(od 63. Stevanović), Jović (od 71. Pavlović), Holender (od 63. Štulić)

RADNIČKI: Kojić, Bjeličin, Đuričin, Aksentijević, Kasalica, Kovačević, Ćirković, Petrović, Trifunović, Đuričković, Stanković

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANJE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre Pariz 2024

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANjE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre "Pariz 2024"

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, još jednom je u prvi plan izbacio i sport. A kako najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" uopšte nisu naivne, poslednja dešavanja i dosad najveće poniženje za sportiste Ruske Federacije doveli su i do reakcije ruskog predsednikam Vladimira Putina.

18. 03. 2024. u 15:33