KATASTROFA REALA: Šahtjor ponovo šokirao Madriđane, Nikolićeva Lokomotiva pala na svom terenu (VIDEO)

01. 12. 2020. u 21:09

FUDBALERI Šahtjora pobedili su Real Madrid sa 2:0 na svom terenu u 5. kolu Lige šampiona.

КАТАСТРОФА РЕАЛА: Шахтјор поново шокирао Мадриђане, Николићева Локомотива пала на свом терену (ВИДЕО)

Ukrajinci su po drugi put ove sezone šokirali "kraljeviće" nakon što je u prestonici Španije bilo (3:2) za tim iz Donjecka.

Želeo je Zinedin Zidan da se iskupi za poraz na svom terenu, ali umesto toga doživeo je novo razočarenje.

Prvo poluvreme okončano je bez golova, a onda je Dentinjo u 57. minutu doveo domeće do prednosti. Pokušao je Real da dođe do izjednačenja, ali umesto toga na semaforu je pisalo 2:0.

Igrao se 82. minut kada je Solomon postigao drugi gol i ispostavilo se doneo velika tri boda svom timu.

Sada u grupi B Menhengladbah vodi sa osam bodova i očekuje ga meč sa Interom u Nemačkoj. Šahtjor i Real imaju po sedam bodova, dok je tim iz Italije na poslednjem mestu na tabeli sa dva boda.

U drugom meču koji je odigran u ovom terminu Salcburg je odneo ceo plen iz Moskve, pošto je savladao Lokomotivu sa 3:1.

Gosti su već posle 45 minuta imali dva gola prednosti, a oba puta se u strelce upisao Beriša.

Smanjili su izabranici Marka Nikolića preko Mirančuka koji je pogodio sa bele tačke. Konačan ishod susreta postavio je Adejemi u 81. minutu.

Salcburg je treći na tabeli sa četiri boda, Lokomotiva ima tri. U ovoj grupi je prvi Bajern sa 12, dok drugo mesto drži Atletiko Madrid sa pet.