ABA LIGA: Mega rutinski u Laktašima, ubedljiva i Budućnost

03. 10. 2020. u 22:10

UBEDLjIVE pobede Mege i Budućnosti u prvom kolu ABA lige.

АБА ЛИГА: Мега рутински у Лакташима, убедљива и Будућност

Košarkaški Mege su trijumfalno otvorili sezonu u ABA ligi pošto su u okviru 1. kola ubedljivo slavili u Laktašima protiv domaće Igokee sa 62:84

Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su tokom celog toka utakmice kontrolisali igru i rezultat ne dajući nikakvu šansu domaćoj ekipi da se vrati u meč, da bi na kraju došli do više nego ubedljive pobede.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Marko Simonović sa 19 poena, uz 13 skokova, kao i Filip Petrušev sa 17 poena i 7 uhvaćenih lopti. U Igokei su najefikasniji bili Jošilo i Karmajkl sa po 11 poena.

Ekipa Budućnosti  savladala je takođe rutinski  Split rezultatom 84:59.

Gosti su vodili vodili minut i po pre kraja prve deonice, ali je onda Budućnost napravila seriju od 5:0.

Predvođeni Melvinom Edžimom Budućnost pravi novu seriju od 9:0, te je Split otišao sa -10 na poluvreme.

Nakon samo 12 postignutih poena u trećoj četvrtini, bilo je jasno da Split nema više šta da traži protiv Budućnosti, pa pobednik više nije ni dolazio u pitanje.

Košarkaši Budućnosti su ravnomerno rasporedili poene, po 12 su imali Kobs, Edžim i Šehović, dok je Apić imao 11. Kod gostiju Perković i Luković po 12 poena, Ilija Đoković 11.