FANĆINELI PRVI PUT PRED NOVINARIMA: Mihajlović i Materaci su me savetovali da dođem u Zvezdu (FOTO)

NA stadionu "Rajko Mitić" okupili su se novinari kako bi videli uživo i upoznali novo pojačanje Crvene zvezde - Italijana Dijega Fanćinelija.

ФАНЋИНЕЛИ ПРВИ ПУТ ПРЕД НОВИНАРИМА: Михајловић и Матераци су ме саветовали да дођем у Звезду  (ФОТО)

foto: Đ. S.

Iz prvih reči doskorašnjeg igrača Peruđe, koji je došao na jednogodišnju pojamicu u Beograd, primetilo se da ima predznanje o klubu u kom će igrati.

 

- Zadovoljan sam i počastvovan što sam deo ovo velike porodice. Prvi utisci su sjajni, dočekali su me sa toplinom i gostoljubivošću. Ubeđen sam da će mi ovde biti jako dobro, i nadam da ćemo u petak, na mom debiju, trijumfovati - rekao je Fanćineli.

Potom su se skinule maske, bukvalno. Mitar Mrkela je Dijegu predao dres i rukovali su se u znak dalje saradnje.

foto: Đ. S.

Dijego Fanćineli i Mitar Mrkela


Dijego je zadužio dres sa borjem 16. Posle fotografisanja sa novom uniformom i šalom Crvene zvezde Italijan je nastavio sa pričom. On neke od saigrača poznaje od ranije: 


- Boaćija poznajem iz Sasuola, bili smo i cimeri. Sjajan je momak, kao i ostatak ekipe - otkrio je Fanćineli.

Rekao je italijanski fudbaler i ko ga je sve usmeravao ka Beogradu, ali i šta mu je bila jedina sumnja:

- Mihajlović me je savetovao da dođem, dobro znam u kakav tim sam stigap. Došao sam da osvajam trofeje. Jedinu sumnju sam imao zbog kćerke koja će doći sa mnom, ali Beograd je sjajan grad i mislim da će se uklopiti. Uz Sinišu i Materaci mi je preporučio da dođem u Zvezdu, a Dejan Stanković me je oberučke prihvatio – dobri su prvi utisci Italijana.


Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ZVEZDA POČINJE EVROPSKU MISIJU: Larn ne sme predstavljati problem crveno-belima ako misle da se plasiraju u LŠ

ZVEZDA POČINjE EVROPSKU MISIJU: Larn ne sme predstavljati problem "crveno-belima" ako misle da se plasiraju u LŠ

Crvena zvezda u utorak započinje novu evropsku sezonu gostovanjem Larnu u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Na stadionu "Inver park" severnoirski šampion pokušaće da nastavi svoj istorijski pohod, ali će protiv sebe imati daleko iskusnijeg rivala, koji želi da već u prvom meču napravi veliki korak ka narednoj rundi (21.00).

21. 07. 2026. u 07:06 >> 07:06

Komentari (0)

U SUBOTU DVOJICA, U NEDELJU JEDAN: Sve više američkih vojnika gine u iranskim napadima - Tramp se pohvalio osvetom