TALENTOVANI CRNOGORAC IMA NOVI KLUB: Bio kod Alonsa u Bundes ligi, a karijeru nastavlja u Poljskoj
Mladi crnogorski fudbaler Matija Marsenić karijeru nastavlja u Poljskoj
FOTO: Aleksandar Ilić
Dvadesetogodišnji Matija Marsenić, talentovani crnogorski fudbaler sa porodičnim vezama i u Srbiji, nastavlja svoju karijeru u Poljskoj. Iako je bio interesantan i srpskim klubovima, odlučio se za jedan od najtrofejnijih poljskih timova – Gornjik, s kojim je potpisao trogodišnji ugovor.
Marsenić je prethodne četiri godine proveo u omladinskom pogonu Bajera iz Leverkuzena, gde je bio kapiten juniorskog tima i igrao na poziciji veziste. Poslednjih godinu dana posvetio je oporavku od teške povrede kolena, a sada je spreman za novi izazov.
Njegov novi klub, Gornjik, jedan je od velikana poljskog fudbala sa čak 14 titula prvaka. Međutim, poslednju je osvojio još 1988. godine, pa se smatra "uspavanim gigantom". Pored ligaških uspeha, Gornjik je šest puta osvajao i Kup Poljske.
Marsenićev dolazak u klub deo je napora Gornjika da povrati staru slavu, a mladi vezista će imati priliku da se dokaže na velikoj sceni poljskog fudbala.
BONUS VIDEO: „KLASIĆI“ NIKOLE JOKIĆA: Gde su sada igrači koji su birani ispred Somborca 2014?
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
PRESEDAN: FIFA odobrila transparent "Malvini su argentinski" - evo zašto
18. 07. 2026. u 23:37
SRBIJA U VELIKOM FINALU: "Orlići" srušili Španiju i boriće se za trofej na Evrobasketu
18. 07. 2026. u 23:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NEKI NOVI PARTIZAN: Legendarni Saša Ilić protiv Zemuna započinje svoju avanturu na klupi "crno-belih"
ZVANIČNI debi na klupi Partizana, Saša Ilić imaće večeras na "gostovanju" Zemunu u prvom kolu Superlige Srbije (19.00).
18. 07. 2026. u 07:30
KO KAŽE DA SU NEPOBEDIVI! Prvak Evrope šokirao dvostrukog šampiona sveta i ostavio ga bez finala Mundijala! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Španije igraće u finalu Svetskog prvenstva, pošto je savladala selekciju Francuske rezultatom 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. u 22:59
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)