OTKRIVENO: Evo zbog čega je Lanetov sin izbačen iz reprezentacije
Velike ambicije ima kadetska reprezentacija Srbije na Prvenstvu Evrope u Mađarskoj. Pokazala je generacija, koju predvodi Aleksandar Luković, i tokom kvalifikacija da u Mađarskoj može da napravi ozbiljan rezultat.
USPOMENE Milan Jonvanović u duelu sa Švajnštajgerom/FOTO: M. Vukadinović
Počeli su kadeti pripreme za turnir koji počinju u četvrtak, 18. maja, a javnost je najviše zaintrigirala vest o odstranjivanju iz tima Lazara Jovanovića, talentovanog napadača Vojvodine i sina proslavljenog reprezentativca Milana Jovanovića.
- Ne bih voleo da se od toga napravi slučaj. Lazar je na prvenstvenoj utakmici u Kraljevu prilikom izmene u više navrata opsovao trenere svog kluba i to se jednostavno kosi sa normama i kodeksom ponašanja koji smo od prvog okupljanja uspostavili u nacionalnom timu. Pametan je momak, razgovarali smo o svemu i verujem da će mu ovo biti korisna lekcija za nastavak karijere. Reč je o igraču koji je, kao i svi iz ove generacije, budućnost srpskog fudbala i neko na koga u perspektivi ozbiljno računamo. Time bih stavio tačku na ovu temu i sve naše misli usmerio ka izazovima na Evropskom prvenstvu, počev od prve utakmice protiv Slovenije - rekao je selektor Aleksandar Luković.
Foto: N.Skenderija
Preporučujemo
NAPOLI OVERAVA PLASMAN U LIGU ŠAMPIONA: Trijumf protiv "rosoblaua" ga vodi među evropsku elitu
ČETA Antonija Kontea ugostiće Bolonju na zatvaranju 36. kola Serije A (20.45) u meču koji bi domaćinu i matematički mogao doneti plasman u Ligu šampiona.
11. 05. 2026. u 11:54
A NA MARAKANI... Vladimir Putin bira predsednika FK Crvena zvezda!
Izbori za predsednika fudbalskog kluba Crvena zvezda došli su na red, a oni donose i neke zanimljivosti.
11. 05. 2026. u 12:23
BRAĆO SAVEZNICI, ŠTA TO RADITE? Rusi besni, Putin upozorava: "I Ukrajina je htela u EU, vidite šta joj se desilo - bolje održite referendum"
"PRATIMO posledice dešavanja oko Ukrajine. A gde je to počelo? Sa težnjom Ukrajine da se pridruži Evropskoj uniji."
10. 05. 2026. u 17:21 >> 17:33
Komentari (0)