VELIKO POJAČANJE: Srpski as pojačava klub iz Švedske

Nedeljko Iljukić

08. 03. 2023. u 10:54

AUSTRALIJSKA epizoda je izgleda završena za Aleksandra Prijovića. Nekadašnji reprezentativac Srbije, čovek koji je svojim golom pre šest godina overio plasman "orlova" na Mundijal u Rusiju, u vreme kada ih je sa klupe vodio Slavoljub Muslin, odlučio je da se vrati u Evropu.

ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ: Српски ас појачава клуб из Шведске

Foto: EPA-EFE/STR

 Prijović je na 27 utakmica prošle sezone u Australiji postigao 13 golova uz šest asistencija za Vestern junajted. Ove sezone je kuburio sa povredama, pa je na 11 utakmica postigao četiri gola.

Za srpskog centarfora zainteresovan je tamošnji šampion Haken. Švedski mediji pišu da su pregovori u toku i da je srpski napadač spreman da se vrati u Evropu. Čak mu ni Vestern junajted ne pravi problem. Sad je ostalo da se dve strane dogovore oko novca. Hakenu je Aleksandar Prijović potreban pred početak nove sezone, ali i na leto kada ovaj klub čekaju istorijske kvalifikacije za Ligu šampiona.

Inače, Prijović je već igrao u Švedskoj. Nosio je dres Đurgardena za koji je na 30 utakmica postigao 10 golova.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NJIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)

PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NjIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i - sportske događaje. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" vezane su za Italiju. U toj zemlji je okončan spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi uradili ono što Zapad nije mogao ni da sanja. A ruski predsednik Vladimir Putin je zbog toga i te kako oduševljen, te je rešio da nestvarne heroje hitno odlikuje. Pred jednim od njih je i kleknuo.

19. 03. 2026. u 19:58

Komentari (0)

VOJISLAV ŠEŠELJ: Moram da saopštim vest koja su mi javili pre nekoliko minuta