LUKA JOVIĆ JE ČUDO! Rival mu umalo nije slomio nogu, ali je Srbin sa dva gola na evro-sceni podsetio da je majstor (VIDEO)

16. 02. 2023. u 19:50 >> 20:44

NIJE zaboravio Luka Jović da atraktivno trese mreže rivala. Nije uopšte. Dokaz tome su golovi u šesnaestini finala Lige konferencija na utakmici Braga - Fiorentina.

ЛУКА ЈОВИЋ ЈЕ ЧУДО! Ривал му умало није сломио ногу, али је Србин са два гола на евро-сцени подсетио да је мајстор (ВИДЕО)

Reprezentativac Srbije je doneo početnu prednost italijanskom klubu u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvremenu.

Pri dotadašnjem rezultatu 0:0, Biragi je odlično centrirao sa levog krila, a Luka Jović izvrsnom kretnjom i još boljim udarcem glavom dao gol kojim je "viola" povela (VIDEO).

Mnogo burnije je bilo na startu drugog poluvremena.

Najpre je Bragin Tormena u 55. minutu veoma neoprezno ušao u duel sa Srbinom, umalo mu slomivši nogu brutalnim startom (VIDEO).

Zbog toga je igrač domaćih isključen, a samo pet minuta kasnije navijači Fiorentine su slavili i drugi gol.

Luka Jović je, naime, spretno reagovao na dodavanje Saponare i doneo 0:2 gostima (VIDEO).

Joviću je su ovo bili drugi i treći pogodak otkako je zatresao mrežu Bahreinu 18. novembra 2022, u pobedi reprezentacije Srbije od 5:1 u pripremnom meču za Svetsko prvenstvo. Na Mundijalu u Kataru igrao je samo 36 minuta protiv Švajcarske. Od tada je samo jednom odigrao svih 90 minuta za Fiorentinu, a prvog dana februara, tokom 73-minutnog nastupa protiv Torina, dao je gol u pobedi od 2:1.

Srpski reprezentativac je zamenjen u 75. minutu, a Kabral, koji je umesto njega ušao, u 79. je postigao gol za 0:3 uz malu majstoriju u suparničkom kaznemom prostoru (VIDEO), da bi konačnih 0:4 postavio posle izuzetno nesebičnog poteza još jednog rezerviste, Ikonea (VIDEO).