ПАРТИЗАН НОКАУТИРАО ШЕРИФ! С играчем мање до прага осмине финала: Поповић херој "гробара", Рикардо пресудио Молдавцима

В.М.П.

16. 02. 2023. у 22:57 >> 20:53

ФУДБАЛЕРИ Партизана налазе се на прагу историјског успеха, пласмана у осмину финала Лиге конференција. Црно-бели су херојски са играчем мање извојевали победу у Кишињеву, и са резултатом 1:0 се враћају у Београд, где ће пред својом публиком одиграти реванш са шампионом Молдавије.

ПАРТИЗАН НОКАУТИРАО ШЕРИФ! С играчем мање до прага осмине финала: Поповић херој гробара, Рикардо пресудио Молдавцима

Јако лоши услови за игру дочекали су црно-беле у Кишињеву. Температуру је за разлику од дневне, која је ишла и изнад 12. подеока целзијусове скале  пала испод нуле. Терен је био тврд, и по почетним додирима било је јасно да ће бити тешко показати техничко фудбалско умеће по оваквој травнатој површини.

Петрићева чета, срећом, и те како има искуства са терена Суперлиге Србије, који су адаптирали црно-беле да и у много горим условима бију битке за бодове.

Ипак, иако би се рекло да адаптација неће бити проблем, Партизан је имао великих проблема у увертири, а Шериф је апсолутно био доминантан готово читавим током првог полувремена.

Прва велика шанса за молдавски тим дошла је у 22. минуту, када се затресао оквир гола парног ваљка. Тапсоба је шутирао главом и погодио пречку, а потом из одбитка Атимвен са свега неколико метара не користи зицер прилику, када је сјајно интервенисао Поповић.

Само 13. минута касније чувар мреже Партизана је поново био херој свог тима, а Шериф пропушта још једну велику шансу, и не успева да крунише константну иницијативу коју је имао до тог тренутка. Талал је шутирао из шеснаест метара, лопта је ишла у угао гола, али Поповић је још једном сјајно интервенисао.

И онда, како то у фудбалу обично и бива, стигла је казна за промашаје. Деловало је да ће се у Кишињеву отићи на одмор без погодака, Партизан је деловао анемично и преко 40 минута није припретио голу који чува Ковал, а онда ко други до херој југа - Рикардо Гомеш.

Нападач са Коморских Острва сјајно је регаовао и матирао Ковала. Лопта је мало закачила једног дефанзивца шампиона Молдваније, али то не умањује умеће најбољег стрелца "парног ваљка".

Рикарду је ово био седми гол у Лиги конференција ове сезоне, а укупно 84. у европским такмичењима у дресу Партизана. Сада је престигао бившег играча Црвене звезде Ел Фарду Бена и постао странац са највише погодака у Европи.

Црно-бели су резултатом 1:0 отишли на одмор, а повратак је био као из ноћне море. Играо се 50. минут када је Осмерс показао директан црвени картон Игору Вујачићу.

Немачки судија прво је извадио само жути картон,  али је након консултације са ВАР собом и прегледавања снимка видео да је Вујачић стартовао отвореним ђоном и преиначио је своју одлуку.

Партизан је практично читаво друго полувреме морао да игра без свог лидера у одбрани и да бије историјску европску битку.

И заиста, невероватно колико је Петрићева дефанзива од тог тренутка деловала компактно, затворени су сви путеви ка голу, а домаћин из Тираспоља није успео да искористи бројчану предност.

Бедем испред гола Поповића фунцкионисао је беспрекорно и одолео пред свим налетима Шерифа! Поповић је био херој гробара, а Рикардо је још једном постигао злата вредан гол за београдског великана, који наставља да пише историју српског фудбала.

ШЕРИФ - ПАРТИЗАН 0:1

СТАДИОН: "Зимбру"

ГЛАВНИ АРБИТАР: Харм Осмерс (Немачка )

СТРЕЛЦИ: Рикардо 45'

САСТАВИ:

ШЕРИФ: Ковал, Зохури, Гарананга, Кики, Кпозо, Диоп, Бадола, Кијабу, Талал, Атиемвен, Тапсоба.

ПАРТИЗАН: Поповић, Филиповић, Марковић, Вујачић, Шеховић, Фејса, Белић, Дијабате, Мениг, Натхо, Рикардо.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90 + 7 - Крај меча! Партизан је извојевао велику победу у Молдавији!

90. минут - Гарананга се враћа у игру, Осмерс је преиначио одлуку, Шериф у комплетном саставу поново.

89. минут - Црвени картон за Шериф! Гарананга добија директно искључење након што је оборио Дијабатеа. Успорени снимак показује да је Дијабате играо руком, постоји основана сумња да би одлука могла бити промењена.

87. минут - Кпозо је шутирао са десног бока, али без вече претње по мрежу коју данас сјајно чува Поповић.

85. минут - Још мање од пет минута! Партизан има сјајан резултат пред реванш у Београду.

78. минут - Парни ваљак је сада умирио темпо, одличан одговор након што су остали са играчем мање. Шериф практично без велике шансе у целом току другог полувремена.

72. минут - Поповић је добио жути картон, мораће голман Партизан да буде и те како опрезан у наставку.

71. минут - Квинси Мениг излази из игре, а у игри је Патрик Андраде.

65. минут - Преживео је сада Партизан! Прва велика претња Молдаваца од тренутка када је Вујачић искључен. Зохури је феноменално центирао са десног бока, Моумоуни је шутирао главом из сјајне прилике, срећом јако лоше је захватио лопту која одлази далеко од оквира гола Поповића.

60. минут - Сјајна прилика за црно-беле! Квинси Мениг је шутирао, али његов покушај иде право у Ковала.

56. минут - Прва измена у екипи Партизана. Петрић мења Белића који већ има жути картон, Илић је у игри.

55. минут - Каква прилика за Партизан! Мениг је сјајно прошао по левом боку, послао одличан пас ка Бибрасу Натху, а овај са свега 6,7 метара лоше захвата лопту, пропала је лепа прилика да црно-бели са играчем мање дођу до огромних 2:0.

50. минут - Директан црвени картон Игор Вујачић! Након консултације са ВАР собом и прегледавања снимака, главни арбитар је видео да је Вујачић стартовао отвореним ђоном и преиначио је своју одлуку. Партизан са играчем мање, Талал због посекотине излази са терена, Моумоуни на терену.

ЦРВЕНИ КАРТОН НА ВАР-ИНТЕРВЕНЦИЈУ: Због овог потеза је Игор Вујачић искључен на мечу Шериф - Партизан (ВИДЕО)

49. минут - Жути картон Игор Вујачић. Један неопрезан старт штопера Партизана над Талалом који лежи на трави, Осмерс одлази да погледа снимак, ово би могао бити и црвени картон.

48. минут - Поповић поново сјајно брани! Тапсоба је шутирао из волеја, али сјајна интервенција чувара мреже Партизана.

46. минут - Друго полувреме је почело!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45 + 2 - Тапсоба добија жути картон, након што је ударио Вујачића у лице лактом.

45. минут - Гол,гол,гол! Рикардо Гомеш, Партизан води!

ОВО СУ ЧЕКАЛИ ГРОБАРИ: Овако је Рикардо довео Партизан у вођство против Шерифа (ВИДЕО)

44. минут - Рикардо Гомеш се нашао у обећавајућој позицији, али је превише оклевао, пропао је обећавајући напад црно-белих.

41. минут - Прва шанса за црно-беле на мечу! Рикардо је готово из мртвог угла шутирао, и то на какав начин! Умало да његов разорни ударац заврши у голу, али невероватан рефлекс Ковала је сада спасао тим из Тираспоља.

40. минут - Сада су и фудбалери Шерифа спустили мало темпо утакмице, коначно прилика да Партизан консолидује редове и ухвати дах пред завршних пет минута утакмице.

35. минут - Друга велика шанса за Шериф! Талал је шутирао из шеснаест метара, лопта је ишла у угао гола црно-белих, али Поповић још једном сјајно интервенише.

34. минут - Први жути картон на мечу, добија га Кристијан Белић.

32. минут - Атимвен, најбољи играч Шерифа на трави. Нигеријац је био у дуелу са Светозаром Марковићем, а штопер Партизана је лактом закачио по глави ривала. Након што му је указана медицинска помоћ Атимвен се придигао и наставио меч.

28. минут - Период боље игре Партизана, коначно је тежиште игре пребачено на половину Шерифа, неколико опасних налета црно-белих, али беспрекорно функционише дефанзива молдавског тима.

26. минут - Талал је извео ударац из угла, али Поповић највиши у скоку још једном сјајно интервенише.

22 минут - Пречка! Партизан је преживео, Тапсоба је шутирао главом и погодио пречку, а потом из одбитка Атимвен са свега неколико метара не користи зицер прилику, сјајна интервенција Поповића.

20. минут - За сада три шута ка голу Партизана, црно-бели са друге стране делују анемично у уводних 20 минута, још нису успели ни да припрете голману Ковалу. Однос у поседу лопте 55:45, у корист тима из Тираспоља.

15. минут - Још једна претња Шерифа са дистанце. Атимвен је окушао срећу са 20-ак метара, међутим овога пута нема ни потребе да Поповић интервенише, лопта далеко од оквира гола српског тима.

13. минут - Нешто мирнија увертира шеснаестине финала Лиге конференција. Почетно испитивање снага и адаптација на тврду подлогу обеју екипа. И једни и други избегавају игру кратких пасова и дугим лоптама траже своје нападаче, свесни да би тај начин игре у оваквим условима могао да има више ефекта.

8. минут - Придигао се Мениг, добре вести за Петрића, крилни играч "парног ваљка" делује спремно за наставак меча.

7. минут - Квинси Мениг лежи на трави! Медицински тим Партизана је сада на терену.

6. минут - Атимвен је распалио сада из казненог простора, али се Поповић још једном сјајно позиционирао, а лопта још једном у наручју чувара мреже црно-белих.

5. минут - Јако лоши услови за игру у Кишињеву. Температуру је за разлику од дневне, која је ишла и изнад 12. подеока целзијусове скале, сада пала испод нуле. Терен је тврд, и по почетним додирима делује да ће бити јако тешко показати техничко фудбалско умеће по оваквој травнатој површини.

3. минут - Први шут према голу Поповића! Талал је распалио са преко 25 метара, али његов покушај завршава у наручју Поповића.

1. минут - Меч је почео! Пре самог почетка утакмице одржан је минут ћутања, посвећен настрадалима у земљотресима који су погодили Турску и Сирију.

УОЧИ МЕЧА

Домаћину се првенство и даље није наставило тако да је имао само пријатељске утакмице како би се припремио за овај меч, на та два сусрета одиграо је реми и доживео пораз. Што се тиче Партизана, он је одиграо две лигашке утакмице у другом делу сезоне, савладао је Напредак са 1:0, али је онда уследио шокантан пораз од Младости ГАТ, 0:4. Вреди напоменути да ће се вечаршњи дуел одиграти без присуства навијача.

Шериф је први у домаћем шампионату, пред плеј-оф фазу има шест поена предности над Петрокубом и велики је фаворит за титулу. Домаћин је у првом делу сезоне наступао у Лиги Европе, заузео је треће место у групи ''Е'' у којој је био са Манчестер јунајтедом, Омонијом и Реал Сосиједадом. Скупио је шест поена уз гол разлику 4:10 и на тај начин се пласирао у Лигу конференција.

Српски представник је најбоље партије ове сезоне пружао управо у Европи, у групи ''Д'' заузео је друго место. У последњем колу имао је прилику да победом против Словацка заузме прво место и пласира се директно у осмину финала али је одиграо 1:1 са Чесима и прву позицију је заузела Ница.

''Црно-бели'' су групну фазу завршили са девет бодова, а највише се памте два тријумфа против Келна који су ''парном ваљку'' донели превагу и пласман у наредну фазу такмичења. Што се тиче домаћег првенства, изабраници Гордана Петрића су други на табели и заостају 11 бодова за лидером Црвеном звездом. Гост је за викенд доживео велику срамоту и на свом терену је поражен од стране Младости ГАТ резултатом 0:4.

Ова два тима су се последњи пут сусрела у квалификацијама за Лигу шампиона 2005. године када је Партизан славио у двомечу укупним резултатом 1:0.

Шериф ће бити без Аканбија, док је под знаком питања Утара. Партизан ће у Молдавији бити без услуга капитена Слободана Урошевића који је суспенодавн због прикупљених жутих картона.

РЕЧ ТРЕНЕРА

На конференцији за новинаре Петрић је рекао да би био задовољан минималном победом.

- Добар резултат за нас би био 0:0, 1:0, и 0:1, али генерално има ту да се игра доста, једна утакмица сутра, друга утакмица за седам дана, тако да ћемо видети где ће нас то одвести. За мене је битно да играчи дају максимум сутра и то је оно што ме интересује - рекао је Петрић.

Петрић је истакао да је погрешио што неке ствари није исправио пре прошлог првенственог меча, у којем је Партизан доживео један од најубедљивијих пораза на свом терену против Младости ГАТ (0:4).

- Неки играчи су се оптеретили тренинзима ван Телеоптика и то се приметило... Сви они који тренирају са приватним тренером требало би да обрате пажњу - додао је он.

Тренер црно-белих рекао је да неће бити великих промена у саставу, у односу на меч против Младости ГАТ.

- Сви играчи који су играли у суботу, они су заслужили да играју својим залагањем и играњем на припремама... Сви који изађу сигуран сам да су спремни - оценио је он.

Бонус видео: Ново у Земунелу - Партизаново брдо за трчање

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17