TOPOVSKI UDAR NA "STAMFORD BRIDŽU": Arsenal naneo bolan poraz Čelsiju u derbiju Londona (VIDEO)

06. 11. 2022. u 14:05

FUDBALERI Arenala i Čelsija u popularnom "ručak terminu" odmerili su snage u velikon derbiju Londona. Nakon 90 minuta rovovske borbe "topdžije" su odnele ceo plen sa vrućeg gostovanja rezultatom 1:0.

ТОПОВСКИ УДАР НА СТАМФОРД БРИЏУ: Арсенал нанео болан пораз Челсију у дербију Лондона (ВИДЕО)

Iako rezultat ne govori tako Arsenal je danas briljirao na Stamford Bridžu. Četa Mikela Artete dominirala je 90 minuta, stvarala šanse, imala inicijativu, a koliko je besprekorno delovala njihova defanziva govori i podatak da je Aron Ramsdejl zabeležio samo jednu odbranu za ceo meč.

Kazna za bojažljivo izdanje ekipe Grema Potera stigla je u 63. minutu, kada je Bukajo Saka zavrnuo loptu iz kornera, a Gabrijel odlično reagovao i ispostaviće se postavio konačan rezultat.

Arsenal je tako samouvereno nastavio svoj pohod ka šampionskoj titulu i ostao na čelu Premijer lige, a u narednom kolu gostovaće posrnulim Vulverhempton vonderersima.

Grem Poter imaće težak zadatak da podigne ekipu na teškom gostovanju raspoloženom Njukaslu.

BONUS VIDEO: NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI