INTER U OSMINI FINALA LIGE ŠAMPIONA: "Nerazuri" lako sa Plzenom, Porto razbio Briž

Č. V.

26. 10. 2022. u 20:38

INTER će igrati u osmini finala Lige šampiona, pošto je na svom terenu pobedio Plzen sa 4:0 u 5. kolu Lige šampiona.

ИНТЕР У ОСМИНИ ФИНАЛА ЛИГЕ ШАМПИОНА: Неразури лако са Плзеном, Порто разбио Бриж

Svi ljubitelji fudbala su s nestrpljenjem čekali duel Barselona i Bajern Minhena, ali posle trijumfa "nerazura" duel na "Nou Kampu" nema nikakav takmičarski značaj jer italijanski klub ima šest bodova više od Katalonaca i bolji je u međusobnim duelima (1:0 u Milanu, 3:3 u Španiji).

Od starta meča su izabranici Simonea Inzagija krenuli ofanzivno, a otpor šampiona Češke su slomili u finišu prvog dela kada su golove postigli Henrik Mhitarijan i Edin Džeko.

Ništa se nije promenilo ni u nastavku susreta, domaćin je krenuo po još jedan gol i do njega je stigao u 66. minutu kada se drugi put u strelce upisao reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Konačan rezultat utakmice postavio je povratnik na teren Romelu Lukaku koji je Jindriha Staneka matirao u 87. minutu.

Inter sada ima 10 bodova, dva manje i utakmicu više od Bajerna, Plzen je i dalje bez bodova u Ligi šampiona.

U drugom meču koji je odigran u ovom terminu Porto je kao gost pregazio Briž sa 4:0 i upisao treću vezanu pobedu u elitnom takmičenju.

RADOST Fudbaleri Porta/FOTO: AP/Tanjug

Prvi deo susreta obeležio je pogodak Mehdija Taremija, a u drugom je viđena totalna dominacija portugalskog velikana.

Porto je u razmaku od 13 minuta postigao tri pogotka zahvaljujući Evanilsonu, Eustakiju i ponovo Taremiju.

Tim sa stadiona "Dragao" sada ima devet bodova, pet više i utakmicu više od madridskog Atletika. Briž je lider sa 10 bodova.