KAD LEGENDA ODLUČI: Kasiljas odabrao pet najboljih golmana sveta
LEGENDARNI španski golman Iker Kasiljas, jedan od najboljih čuvara mreže svih vremena, odabrao je za portal 433 najboljih pet čuvara mreže na svetu.
Foto: EPA-EFE/NOUSHAD THEKKAYIL
Prema mišljenju bivšeg člana Reala, najbolji golman na planeti trenutno je Tibo Kurtoa, čuvar mreže "kraljevića" i reprezentacije Belgije.
Slede Brazilac Ederson Moraes iz Mančester sitija, Slovenac Jan Oblak iz Atletiko Madrida i Nemci - Mark Andre ter Štegen iz Barselone i Manuel Nojer iz minhenskog Bajerna.
Iker Kasiljas je u karijeri nastupao za Real Madrid i Porto. Sa španskim gigantom osvojio je pet titula prvaka Španije i tri trofeja u Ligi šampiona. Sa portugalskim velikanom ima osvojen tamošnji šampionat.
Za selekciju Španije Kasiljas je branio od 2000. do 2016. godine, a odigrao je 167 utakmica i osvojio dva Evropska prvenstva (2008, 2012) i Svetsko prvenstvo 2010. godine.
BONUS VIDEO: Milojević: Postali smo tim
Preporučujemo
GROBARI GA NIKADA NEĆE ZABORAVITI: Kornelije Kovač komponovao himnu Partizana (VIDEO)
13. 09. 2022. u 11:06
VELIKI SI, NOVAČE! Đoković još jednom pokazao zbog čega je drugačiji od ostalih šampiona
13. 09. 2022. u 09:15
ZAŠTO JE SKLONIO VLAHOVIĆA? Alegrijev čudan potez o kome bruji Italija
13. 09. 2022. u 10:00
JORGANDžIJE BOLjE NA STRANI NEGO KOD KUĆE: Betis redovno postiže golove u Kupu Kralja
ATLETIKO gostuje Betisu učetvrtfinalu Kupa kralja.
05. 02. 2026. u 07:05
GROBARI SE TUKLI SA POLjSKIM HULIGANIMA! Tuča navijača o kojoj priča Evropa (FOTO)
Jedna tuča navijača izazvala je veliku pažnju među evropskim huliganima.
04. 02. 2026. u 18:55
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)