ENGLEZI PREJAKI ZA ORLIĆE: Ubedljiv poraz Srbije u drugom kolu Evropskog prvenstva

O. M.

22. 06. 2022. u 21:50

OMLADINSKA reprezentacija Srbije, igrači do 19 godina, pretrpela je ubedljiv poraz u drugom kolu Evropskog prvenstva. Bolji od orlića bili su Englezi koji su pobedili sa 4:0.

ЕНГЛЕЗИ ПРЕЈАКИ ЗА ОРЛИЋЕ: Убедљив пораз Србије у другом колу Европског првенства

Golove za Englesku postigli su Skarlet u 5. i 40. minutu, Čukuemeka u 68. minutu i Džebison u drugom minutu nadoknade vremena.

Ovaj poraz udaljio je izabranike Aleksandra Jovića od drugog mesta koje vodi u drugu fazu i daje direktnu vizu za naredni Mundijalito. S druge strane, Engleska je overila plasman a u direktnom okršaju s Izraelom odlučivaće o pobedniku grupe.

Srbiji bi odgovaralo da Englezi osvoje tri boda i protiv Izraela. U tom slučaju bi naši momci morali ubedljivo da savladaju Austriju u nedelju i tako kao drugoplasirani prođu dalje. Srbija ima gol razliku minus četiri a Izrael plus dva, što znači da u slučaju naše pobede od četiri razlike, Englezi moraju da pobede Izrael sa najmanje tri razlike.

Ako u tome ne uspemo, onda je treće mesto utešna nagrada, pošto nam otvara mogućnost baraža za petog učesnika Mundijalita naredne godine. Eventualni protivnik u tom baraž meču bio bi nam bolji iz utakmice trećeg kola grupe A, u kome se sastaju Rumunija i Slovačka.

4. Austrija    2    0    0    2    2:6    0

*Prve dve ekipe prolaze dalje i obezbeđuju plasman na SP.

**Trećeplasirani igraju baraž za mesto na SP.

***U slučaju istog broja bodova, odlučivaće međusobni dueli.

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 19:44