ILIĆ OTIŠAO, ČUKARIČKI IZGUBIO: TSC naneo "brđanima" prvi poraz posle mesec i po dana

16. 04. 2022. u 16:31

ČUKARIČKI je porazom počeo plej-of Superlige Srbije. "Brđani" su na svom terenu izgubili od TSC-a sa 3:2.

ИЛИЋ ОТИШАО, ЧУКАРИЧКИ ИЗГУБИО: ТСЦ нанео брђанима први пораз после месец и по дана

"Brđani" su na ovaj način prekinuli seriju mečeva u kojima nisu izgubili. Poslednji put je Čukarički izgubio 12. februara od Crvene zvezde na stadionu "Rajko Mitić" sa 3:0.

Inače, tim sa Banovog brda je u ovaj meč ušao bez Saše Ilića koji je dobio otkaz nakon remija sa Partizanom (0:0), a na klupu je seo Milan Lešnjak koji neće po dobrom pamtiti povratnički debi.

Utakmica se sjajno počela za goste. Igrao se 36. minut kada je Martin Mirčevski doveo ekipu Žarka Lazetića do vođstva. Domaćin je dobro krenuo u drugo poluvreme. Marko Rakonjac je izjednačio rezultat u 51. minutu.

Ipak, radost igrača Čukaričkog nije dugo trajala, pošto je samo dva minuta kasnije Ifet Đakovac uspeo da zatrese mrežu golmana "brđana" Novaka Mićovića. Nije se predavala ekipa sa Banovog brda, pa je ponovo poravnala ishod i opet je strelac bio Rakonjac.

Kada se očekivalo da će ekipe podeliti bodove, Đakovac se pobrinuo da se to ne desi. Fudbaler TSC-a je u trećem minutu nadoknade postigao novi gol i na taj način pomogao ekipi da odnese ceo plen za Bačku Topolu.

Čukarički je uprkos porazu ostao treći na tabeli sa 54 boda, TSC je četvrti sa 10 manje.