SJAJNA LIGA ŠAMPIONA: Ronaldo je nestvaran, Barsa se spasila, Juventus i Bajern se raspucali

02. 11. 2021. u 23:07

FANTASTIČNA je bila Liga šampiona u utorak uveče.

СЈАЈНА ЛИГА ШАМПИОНА: Роналдо је нестваран, Барса се спасила, Јувентус и Бајерн се распуцали

Nekoliko sjajnih izdanja giganata, nekoliko dramatičnih mečeva, a svakako najneizvesniji bio je onaj u Bergamu gde su se sastali Atalanta i Mančester junajted.

Italijanski klub je vodio dvaput, preko Iličića i Zapate, ali oba puta je Kristijano Ronaldo spasavao Junajted. Oba puta - u sudijskoj nadoknadi vremena, najpre u prvom, a onda u drugom poluvremenu, kada je u 92. minutu iskoristio asistenciju Grinvuda da postavi konačan rezultat volej udarcem.

Kristijano Ronaldo

Nakon što su u popodnevnim mečevima trijumfe ostvarili Čelsi (0:1 nad Malmeom) i Volfzburg (2:1 nad Salczburgom), malo golova viđeno je samo u Kijevu. Tamo se mreža zatresla samo jednom, ali na veliku radost ovih dana uzdrmane Barselone, kojoj je ceo plen obezbedio mladi Fati u 70. minutu.

Problema s efikasnošću nisu imali ni Bajern, koji je uz tri gola Levandovskog (i jedan njegov promašeni penal) deklasirao Benfiku sa 5:2, kao ni Juventus, koji je posle nešto lošijeg prvog poluvremena uspeo da uz dva gola Dibale (jedan s bele tačke) i pogotke mladog Kijeze i Morate savlada Zenit sa 4:2.