ŽIVOTNA FORMA PRED MEČ ŽIVOTA: Aleksandar Mitrović napunio mrežu bivšeg prvaka Evrope (VIDEO)

24. 10. 2021. u 17:58

ALEKSANDAR Mitrović je nastavio da briljira u dresu Fulama.

ЖИВОТНА ФОРМА ПРЕД МЕЧ ЖИВОТА: Александар Митровић напунио мрежу бившег првака Европе (ВИДЕО)

Na gostovanju Notingem Forestu, klupskom prvaku Evrope 1979. i 1980. godine, najbolji strelac u istoriji reprezentacije Srbije dao je dva gola, i to u pobedi od 0:4.

Prvi pogodak, za 0:2, Mitrović je postigao u 58. minutu, kada je iskoristio smušenost odbrane rivala, pritrčao i matirao golmana Sambu:

A onda, u 67. minutu, pri vođstvu od 0:3, srpski golgeter je realizovao jedanaesterac, postavivši konačan rezultat:

Aleksandar Mitrović je tako došao do 15 golova na 14 nastupa u engleskom Čempionšipu ove sezone, potvrdivši da se nalazi u životnoj formi. I to baš pred "meč života", utakmicu Portugalija - Srbija 14. novembra u Lisabonu, kada će pasti odluka koji će od ta dva tima ići direktno na Mundijal u Kataru 2022, a ko će morati za to da se izbori kroz baraž.

Inače, posle ovog trijumfa, Fulam je drugi na tabeli Čempionšipa, iz kog dva najbolja tima direktno idu u Premijer ligu, a četiri naredna u doigravanje. Ispred Mitrovićeve ekipe, koja je sakupila 29 bodova, samo je Bornmut sa 34.