MESIJEV DUH UŠAO U PIKEA! Salzburg ubedljiv protiv Volfsburga (VIDEO)

A. Ilić

20. 10. 2021. u 20:37

FUDBALERI Barselone i Dinama iz Kijeva na Nou Kampu u okviru grupe E. Slavili su Katalonci 1:0 (1:0) . Dok je Salzburg na svom terenu savladao ekipu Volfsburga 3:1 (1:0)

МЕСИЈЕВ ДУХ УШАО У ПИКЕА! Салзбург убедљив против Волфсбурга (ВИДЕО)

TANjUG

Barselona je konačno uspela da slavi u novoj sezoni Lige šampiona. Na "Nou kampu" slavili su katalonci protiv Dinama iz Kijeva 1:0. Jedini gol postigao je štoper Đerar Pike, odreagovao je odlično u šesnaestercu za trijumf katalonaca koji sada imaju znatno veće šanse za prolaz dalje.

U 11. minutu Dinamo je imao priliku Bujaski je pretio, imali su igrači iz Kijeva višak u šesnaestercu, dodao je do Cigankova, a Buskets na kraju uspeva da ga izblokira.

Luk De Jong je u 18. minutu imao izglednu priliku, ali je udarac holanđanina završio kraj gola gostiju.

Ponovo je dva minuta kasnije bivši fudbaler PSV Ajndhovena izašao sam pred golmana Dinama, ali je Bušćan dobro reagovao.

Barsa je nakon ofanzivne igre u nastavku slomila otpor rivala u 36. minutu. Postigao je štoper Đerar Pike.

Alba je fantastično pronašao Španca koji se ubacio iz drugog plana, pobegao je čuvaru Siroti i bez mnogo problema dolazi do 16. gola u karijeri u Ligi šampiona.

U nastavku je Barselona napadala, nisu izabranici Ronalda Kumana odustajali od svoje igre, ali do poluvremena nije bilo promene rezultata.

Felipe Kutinjo i mladi Ansu Fati ušli su u igru na startu drugog poluvremena. Velikim aplauzima je mladi Fati ispraćen koji je kuburio sa povredama u prethodnim mesecima.

TANjUG

Neshvatljivu grešku napravio je golman Dinama, bio je neodlučan u svom petercu loptu je uzeo Fati, odbila se do njegovog saigrača koji ju je vratio mladom fudbaleru Barse, a on je pokušao atraktivno da se upiše u strelce, srećom po Georgi Bušana lopta odlazi pored stative.

U završnici je Pike umalo od heroja izrastao u tragičara, štoper Katalonaca naivno je u blizini šesnaestrca faulirao rivala, ali nisu uspeli to da kazne fudbaleri ukrajinskog tima.

U drugom meču popodnevnog termina sastali su se Salcburg - Volfsburg u okviru grupe G, slavili su domaći 3:1.

Golom Karima Adejemija, Salcburg je poveo od trećeg minuta. Samo 12 minuta kasnije radovali su se gosti. Lukas Nmeča doneo je "vukovima" izjednačenje. Ipak, "bikovi" dolaze do vođstva u 65. minutu golom Okafora. Upravo je Okafor u 77. minutu postavio konačnih 3:1.