LACIO SLAVIO U DERBIJU "DELA KAPITALE": Milinković Savić strelac u pobedi nebesko-plavih

26. 09. 2021. u 20:42

KAKAV derbi "Dela Kapitale"! Publika na "Olimpiku", ali i ispred malih ekrana mogla je da uživa u utakmici dva najbolja rimska kluba - Lacija i Rome.

ЛАЦИО СЛАВИО У ДЕРБИЈУ ДЕЛА КАПИТАЛЕ: Милинковић Савић стрелац у победи небеско-плавих

Nebsko-plavi su se radovali na kraju - 3:2, a strelac prvog gola bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić.

Navijačima "vučice" je teško bilo u 19. minutu. Lacio je povećao na 2:0, ali da stvar bude još gora strelac je bio Pedro, koji je upravo iz Rome stigao u redove ljutog rivala.

Nadu timu Žozea Murinja da može da izbegne poraz vratio je Ibanjez koji je glavom zatresao mrežu Pepea Reine.

Roma je krenula u nastavku utakmice po izjednačenje, ali je u 63. minutu Lacio izveo sjajan kontranapad koji je pogotkom završio Felipe Anderson.

"Vučica" se nije predavala i ponovo je došla na gol zaostatka. Nikolo Zaniolo je oboren u kaznenom prostoru rivala, a Džordan Veretu je ikoristio kazneni udarac.

Ipak, tim Mauricija Sarija je sačuvao stečenu prednost i upisao novu pobedu u najelitnijem rangu italijanskog fudbala.

Lacio se posle ovog meča nalazi na šestom mestu sa 11 bodova, Roma je četvrta sa bodom više.

BONUS VIDEO: Izjave igrača nakon duela Partizan - Crvena zvezda