"IGRAO SAM ZA ZVEZDU" Centarfor Srbije i Fiorentine Dušan Vlahović otkrio "tajnu" iz školskog doba
CENTARFOR italijanske Fiorentine i reprezentacije Srbije Dušan Vlahović živi svoje najbolje dane u karijeri.
FOTO: AP/Tanjug
Na 80 mečeva za "violu" postigao je 30 golova, selektor Dragan Stojković, kao i navijači Srbije, vole da ga vide pored Aleksandra Mitrovića u špicu napada "orlova", a ovaj 21-godišnji golgeter otkrio je detalje iz svog života, koji su skoro nepoznati fudbalskoj javnosti.
- Odigrao sam u karijeri jedan meč za Crvenu zvezdu i promašio sam penal. Bilo je to u danima kada sam u školi, u dogovoru sa ocem, preskočio jedan ispit. Zvezda me je odbila, ali razlog nije bio taj jedanaesterac. Međutim, poslušao sam svoje srce i otišao sam u Partizan koji me pozvao. Tu nisam razmišljao dva puta, već sam odmah prihvatio poziv. Sudbina je sve nekako namestila da posle šest meseci igram derbi protiv Zvezde - rekao je Vlahović, za jedan od vodećih sportskih portala DAZN.
Otkrio je Dušan i zašto je posle Partizana izabrao baš Fiorentinu.
- Jedan od mojih fudbalskih idola je Stevan Jovetić, koji je sa 18 godina postao kapiten Partizana. Zbog njega sam išao na stadion da gledam svoj klub. U kući sam kao suvenir imao dres Partizana, ali bez broja na leđima. Negde sam pronašao i isekao broj 35 i zalepio ga na taj dres. Nije baš izgledalo lepo, ali to je bio Jovetićev broj, i ja sam bio presrećan.
Mnogi našeg špica porede sa vršnjakom iz Norveške i prvom zvezdom Borusije Dortmund, Erlingom Halandom (21).
- Priznajem da je brži od mene. Ali, po svemu ostalom možemo da se takmičimo - zaključio je Vlahović.
Posveta od Ibre na srpskom
IZDVOJIO je Vlahović i anegdotu sa Zlatanom Ibrahimovićem.
- On fudbal igra monstruozno. Bukvalno je takav igrač. Svojevremeno smo izgubili kod kuće od Milana 3:2 i prišao sam Zlatanu posle utakmice i zatražio dres. Dobio sam potpis i posvetu na našem jeziku. Rekao mi je da nikada ne odustajem od svojih snova - otkrio je Vlahović.
Preporučujemo
ŠLIRENCAUER OBJAVIO KRAJ: Povrede ubrzale odluku velikog šampiona
21. 09. 2021. u 21:37
BOLNICA NA KRAJU RAZGRADA: Zvezdin naredni protivnik u Ligi Evrope desetkovan povredama
21. 09. 2021. u 19:27
TVRDO NA "ALFONSO MORUBEU": Katastrofalna napadačka forma žute podmornice ne obećava veliki broj pogodaka
FUDBALERI Seute ugostiće Kadiz u duelu koji dolazi u osetljivom trenutku za oba tima (14.00). Završnica sezone u Segundi donosi sve veći pritisak, jer svaki bod može da napravi značajnu razliku na tabeli.
28. 03. 2026. u 07:30
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Evo šta su sad uradili u Zagrebu - i time se još i hvale (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske tiču se - prošlosti. Neko će reći izmišljene, neko "pa i ne baš", ali svakako, privukle su veliku pažnju.
28. 03. 2026. u 19:38
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)