ZVEZDA POBEDOM PROSLAVILA ROĐENDANE TRENERA I STADIONA: Sigurna pobeda pred evropski debi protiv Brage (VIDEO)

11. 09. 2021. u 19:52

FUDBALERI Crvene zvezde savladali su kao domaćini ekipu Proletera sa 3:0 u itakmici osmog kola Super lige Srbije.

ЗВЕЗДА ПОБЕДОМ ПРОСЛАВИЛА РОЂЕНДАНЕ ТРЕНЕРА И СТАДИОНА: Сигурна победа пред европски деби против Браге (ВИДЕО)

Strelci za crveno-beče bili su Sanogo i Aleksandar Katai koji je dva puta pogađao mrežu Petrića.

Bila je ovo deveta pobeda Zvezde nad večerašnjim protivnikom uz impresivnu gol razliku od 22:1!

Utakmicu je obeležila proslava dvostrukog rođendana - slavljenici su bili trerner crveno-belih Dejan Stanković koji je napunio 43 godine i - stadion "Rajko Mitić" (58).

DRUGO POLUVREME

Utakmici prisustvuje nešto više od 19.000 gledalaca sa plaćenim ulaznicama.

75. minut - GOL!!! Katai stavlja tačku na j. Ponovo je tandem Ivanić - Katai bio koban po Proleter. Kao i kod drugog gola, vezista crveno-belih uposlio je saigrača koji je rutinski pogodio mrežu.

70. minut - U igru je pre dva minuta ušao Kanga i odmah je uneo pometnju u odbrani Proletera.

67. minut - Najbolja prilika u drugom delu za Zvezdu. Katai je pokušao iz teške pozicije, nije to bilo daleko od gola.

58. minut - Simbolično, u 58. minutu, Delije su lepom bakljadom obeležile 58. rođendan stadiona.

53. minut - Pokušao je Živković dsa uposli Pavkova koji je tražio penal.

45. minut - Kao što je i bilo očekivano, Živković je debitovao u crveno-belom dresu, a u igru je ušao umesto Dionija.

PRVO POLUVREME

Kraj prvog poluvremena bez uzbuđenja posle drugog gola Crvene zvezde. Najuzbudljivije je bilo kada je na zagrevanje otišao Rišairo Živković.

28. minut - Mat u dva poteza - Ivanić do Kataija i to je 2:0 za šampiona Srbije!

27. minut - Krstičić propušta veliku priliku za 2:0, prebacio je gol sa pet metara!

24. minut - GOL!!! Zvezda vodi golom Seku Sanoga!

17. minut - Neočekivana prilika za Proleter posle greške Krstičića, ali nisu iskoristili poklon gosti. Gordić je bio brži od Danoskog.

15. minut - Okušao je levicu i Aleksandar Katai, ali je lopta otišla pored gola.

10. minut - Ponovo Petrić izlazi kao pobednik protiv Dionija.

7. minut - Gajić sa ivice peterca šutira pored gola i propade još jedna šansa crveno-belih.

5. minut - Veliku šansu propustio je Dioni, izašao sam ispred Petrića, ali je golman gostiju odlično intervenisao.

3. minut - Prva prilika za Zvezdu koja je od početka utakmice krenula ofanzivno u želji da potvrdi ulogu apsolutnog favorita. Nenad Krstičić šutira ali lopta ide preko prečke.

1. minut - Počela je utakmica na stadionu Rajko Mitić, popularnoj MArakani koja danas slavi 58 godina. Čestitamo!

CRVENA ZVEZDA - PROLETER 3:0

(Sanogo 24, Katai 28,75)

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Momčilo Marković

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Gordić - Gajić, Pankov, Degenek, Rodić - Sanogo, Krstičić - Dioni, Ivanić, Katai - Pavkov.

PROLETER (4-2-3-1): Petrić - Milošević, Joković, Janković, Bašanović - Mitrović, Kojić - Vukasović, Danoski, Tomović - Ortiz

Festivalska atmosfera se očekuje na stadionu Rajko Mitić koji prodslavlja 58. rođendan, a trener crveno-belih odredio je pomalo iznenađujućih startnih 11 za duel sa novosadskim superligašem.

Dejan Stanković odlučio se za nekoliko promena u sastavu za današnji meč, između stativa naći će se Miloš Gordić, a u startnih 11 našao se i Loi Dioni. Na klupi za rezervne igrače nalazi se Rišairo Živković, koji bi upravo danas mogao da debituje u crveno-belom dresu.