STANOJEVIĆ PRED RADNIČKI: Favoriti smo i moramo da pobedimo
TRENER fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević izjavio je da njegov tim mora da opravda ulogu favorita protiv Radničkog iz Kragujevca i da upiše novi trijumf.
FOTO: FK Paritzan
Crno-beli sutra od 16 sati gostuju u Kragujevcu u osmom kolu Superlige Srbije.
"Jasno je u kom pravcu razmišljamo i jasno je da uvek moramo da idemo na pobedu, jer na nas pobeda uvek drži da budemo konkurentni za titulu. Spremamo se posle reprezentativne pauze, igrači su se vratili i danas imamo prvi zajednički trening", rekao je Stanojević na konferenciji za medije na SC Teleoptik.
Šef stručnog štaba crno-belih istakao je da su se igrači posle reprezenttaivnih utakmica vratili u dobrom stanju, a osvrnuo se i na nova pojačanja Nemanju Miletića i Kvinsija Meniga.
"Miletića vidim na poziciji štopera, potreban nam je neko za rotaciju. On nije odigrao takmičarsku utakmicu tri meseca, polako ulazi u ritam, hoćemo da se dobro spremi. Znamo svi znamo šta on može da nam ponudi. Kvinsi Menig je došao kao igrač kog smo želi još od početka prelaznog roka. U dogovoru sa ljudima iz kluba, insistirali smo na bočnom igraču. Dolazi iz takmičenje gde j e bio konstatan, on je fizički spremam i biće u konkurenciji za Kragujevac", poručio je Stanojević.
Meč u Kragujevacu biće početak važnog niza utakmica za crno-bele, koji već sledećeg četvrtka u grupnoj fazi Lige konferencija gostuje Anortozisu, a nakon toga sleduje večiti derbi protiv Zvezde u Humskoj.
"Sutra je važna utakmica, igramo protiv protivnika koji je nov u ligi, kluba koji ima tradiciju. Igrali su na različite načine, menjali su šisteme. Sposobni su da igraju na razne načine, ali imaćemo odgovor na sve. Ne razmišljamo o četvrtku, ništa mi ne znači ako sutra ne budemo pravi i ne nastavimo niz. U fudbalu svašta može da se promeni za sedam dana, ne želim da to dozvolim mojim igračima. Lično utakmicu pripremam kao najvažniju u narednom ciklusu".
Stanojević je rekao i da želi da sva tri meča završi trijumfalno.
"Sutra smo favoriti i moramo da pobedimo, jer je sve osim pobede neuspeh, uz svo poštovanje protivnika. Imamo Anortozis na strani, direktnog konkurenta. Ne znam u kakvom stanju ćemo biti. Važno je da kad igrate derbi da budete u situaciji da ne dozovolite da vam se protivnik ne odlepi. Mislim da Partizan dugo nije bio u toj situaciji. Početak je prvenstva, ali sa druge strane želja mi je da imamo sve tri pobedimo", zaključio je Stanojević.
BONUS VIDEO - Izjave igrača Partizana posle prolaska u Ligu konferencija
DOMINACIJA SE NASTAVLjA: Jokić upalio MVP mod, Denver juri šestu uzastopnu pobedu!
NA krilima sjajnog Srbina Nagetsi su ostvarili pet vezanih trijumfa, a trebali bi doći i do šestog jer će večeras gostovati u "Delta centru" gde ih dočekuje prežaljena Juta džez (3.00).
01. 04. 2026. u 13:00
DOSAD NEZABELEŽENO! Evo šta je Novak Đoković uradio kada je iz lože video gol kojim je Bosna otišla na Svetsko prvenstvo!
Najnovije vesti iz tenisa tiču se i - fudbala. Novak Đoković se za to pobrinuo.
01. 04. 2026. u 16:55
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)