LIGA ŠAMPIONA: Birmančević odveo Malme u grupnu fazu, slave i Benfika i Jang bojsi

24. 08. 2021. u 23:03

FUDBALERI švajcarskog Jang bojsa, portuglaske Benfike i švedskog Malmea plasirali su se u Ligu šampiona posle večrašnjih revanš mečeva plej-ofa.

ЛИГА ШАМПИОНА: Бирманчевић одвео Малме у групну фазу, славе и Бенфика и Јанг бојси

Jang bojs je posle remija na Vankdorfu savladao šampiona Mađarske u budimpešti i to posle mnogo prokreta.

Poveli su švajcarci sa 1:0 u četvrtom minutu, onda su Mađari preokrenuli na 2:1 do sredine poluvremena. Početkom drugog poluvreman Švajcarci su stigli do izjednačenja, a onda je Ferencvaroš ostao sa igračm manje. U 71. minutu gost nisu uspeli da realizuju penal, ali su do gola i velikog slavlja stigli u trećem minutu nadoknade.

Crvenih kartona bilo je i u Ajndhovenu gde je isključen fudbaler Benfike Lukaš, ali nije bilo golova pa su gosti prošli u grupnu fazu Lige šampiona zahvaljujući pobedi od 2:1 na Lušu.

Malme je uprkos porazu od Ludogoreca od 2:1 prošao jer je u Švedskoj bilo 2:0 za ekipu našeg Veljka Birmančevića. Srpski internacionalac postigao je jedini gol za Malme prelepim udarcem iz slobodnog udarca.